TIINA ARLIN VANTAA

Onko kansanedustaja Reijo Hongiston (ps.) potkut saanut eduskunta-avustaja Tiina Arlin todella SDP:n ehdokas tulevissa eduskuntavaaleissa?
141388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tuskin on ehdokkaana, soppakauhaa saattaa päästä tykille pitelemään. Ja tuskin kukaan enää erehtyy pestaamaan avustajaksikaan.

Äänestä

Samasta aiheesta eli lyhyen määräaikaisen työsopimuksen perusteista käy oikeutta myös Mika Niikon (PS) entinen avustaja.
Onko avustajien oikeuksien ajamisessa jotain pahaa?!
Sopii työläisten asioiden ajaminen ainakin demareille.

Äänestä

Toivottavasti saadaan duunarin asioita ajava Arlin ehdolle 2015!
Kansanedustajien avustajien työsopimus asiat olleet retuperällä jo vuosia. Vihdoin joku uskalsi puuttua asiaan.

Äänestä

Kyllä se pitää paikkansa, Arlin on nimitetty SDP:n ehdokkaaksi Uudenmaan vaalipiirissä. Arlinin uskotaan tuovan perussuomalaisiin siirtyneitä demarikannattajia takaisin puolueen äänestäjiksi. Listalle haluttiin myös työttömien edustaja, minkä paikan Arlin pitkäaikaistyöttömänä täyttää. Listasta on tulossa hyvä, tasapainoinen kokonaisuus, jolla puolue saa +20% kannatuksen.

Äänestä
  • Hyvä jos saatte edes 10 prosentin kannatusta. Lähtökohta on erittäin huono ja tällaiset ehdokkaat eivät tilannetta ainakaan paranna. Mutta onnea valitsemallanne tiellä. Sanoisin että jos haluatte pois kuolemanlaaksosta, lähtekää heti pois kokoomushallituksesta ja laittakaa ehdokashankintanne kriteerit pikkuisen korkeammalle.

    Äänestä

Ei ole vaan KD.

Äänestä

Näyttää olevan Kristillisdemokraattien eduskuntavaaliehdokas.

Äänestä

Kristillisten ehdokas Uudellamaalla.

Äänestä

KD ehdokas. Paljon näkyy tehneen vaalitöitä.

Äänestä

Ehdolla KD varapuheenjohtajaksi.

Äänestä
  • onko se vielä kd.ssä puolueet kyllä vaihtuneet noeaan tahtiin

    Äänestä

Tiina tekee tärkeää työtä, jotta parveketupakointi kiellettäisiin. Tupakoitsijat ovat itsekkäitä.

Terveisin äänestäjä.

Äänestä

Tietysti on. Niinhän demarit toimivat. Pillu, pullo, puupallo ja puhelin. Siinä on poliittisen häirikön värkit.

Äänestä

Keskustan ehdokas 2027.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Varokaa kirjoitti:

Onko kansanedustaja Reijo Hongiston (ps.) potkut saanut eduskunta-avustaja Tiina Arlin todella SDP:n ehdokas tulevissa eduskuntavaaleissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu