TIETOA KIITOS!!! TAHTOSIN SAADA OMAN LISKON (LISKOJA) MUTTA YKSI SEIKKA MUUMMUASSA ON SE ETTÄ ASUN POHJOIS-KARJALASSA!! MISSÄ PÄIN NÄITÄ
LUOJAN LUTUKAISIA SAAPI?
LUOJAN LUTUKAISIA SAAPI?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ainakin Joensuusta löytyy eläinkaupasta leopardigekkoja, jotka ovat hyviä aloittelijoille. Silloin tällöin myös yksityisillä on muutamia poikasia myynnissä, tosin lähinnä kesällä.
kiitos, kiitos, kiitos!!!
en todellakaan tienny et JOENSUUSSAKIN myydään niitä! tuhannet kiitoskset! tiedätkö missä niissä eläinkaupoissa?
Niitä on ollut Itä-Suomen lemmikkikeskuksessa, nimenomaan siinä keskustassa (Kirkkokadulla) olevassa liikkeessä. En ole varma onko niitä siellä juuri tällä hetkellä, kun en ole käynyt siellä ainakaan kuukauteen. Kannattaa kysyä.
Kyllä Itä-suomen lemmikkikeskuksessa on gekkoja ^^ Kävin eilen katsomassa ja olihan niitä siellä. 95 euroo kpl. Omasta mielestäni aika kalliita mutta en tiedä ovatko ne kalliinpia vai halvempia muualla X)
ne on kyllä silloin ihan hemmetin kalliita!!
mistä mä rahat saan.... :(
Kannattaa todellakin ostaa yksityiseltä kasvattajalta.. esim .herppi. net:ssä on immeisiä myymässä näitä gekkoja.
Ja sieltä yleensä saa jonkun kyydinkin tapaisen hankittua eläimelle.
kasvattajalta saat tuohon hintaan jo jonkin mukavan värin. esim oma normaalin maksoi 60 ja high yellow 85.
mä saan sen liskon jo perjanatina!!
ostetaam itä-suomen lemmikkikeskuksesta
kun saan lemmikin, saan sen söpön liskon!!!
^^)