fin-KIRJAKAUPPA MYYNNISSÄ

kuljetuksesta kokemu

Eiköhän osteta pois, löytyiskö palstalaisista joku alaa ymmärtävä.

Voin lähteä rahoittajaksi, mutta ikäni toisella toimialalla toimineena en ymmärrä alaa enkä tietenkään osaa kieltä.

Pankaahan yhteystietoja niin neuvotellaan ja tehdään tarjous.

9

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • baari helppo

      Kerosen kaupan ja muiden jakelubisnesten pyörittäminen vaatii kovaa paikallistuntemusta alan bisneksestä. Palkkaa myyjä vuodeksi opastamaan ja hoida pysyvä viisumi Thaimaahan.

    • rhanu

      eikös se kirjakauppa vaan vaihtanut jompparilat jumelle.

    • Enpä usko että on tuottoisa bisnes. Ne kahdenviikon lomamiljonäärit ei paljoa kirjoja kerkee lukea ja pidempään thaimaassa oleskelevat ovat kituliaita kuin Roope Ankka .
      Käyvät lainaamassa kirjat ilmaiseksi maikalta...

    • read english

      Pattayalta löytyy divareita josta saa 100thb luettavaa ja kirjat voi viedä takaisin liikkeeseen. Yksi divari on soi 13/2 (soi post office) Tuurilla voi löytyä suomenkielisiä kirjoja mutta me sivistyneet Pattayan kävijät luemmekin yleensä englanninkielisenä kirjat. Emmehän telkkaria katsoessamme tarvitse teksitystä. On se mukava löhötä ja lukea kirjaa kun akkuja lataa että jaksaa painaa sitten. On muuten hyvä ostaa niille oppaille joku paikallinen juorulehti eihän ne maksa mitään siellä.

      • ei osaa englantia

        Suomijuntti peräkammarinpoika pattiksella ei osaa englantia. Kattoo vaan kuvia ja miettii mistä saisi huoran ostettua kun ei saa naista muuten.


      • asialliset sotketaan
        ei osaa englantia kirjoitti:

        Suomijuntti peräkammarinpoika pattiksella ei osaa englantia. Kattoo vaan kuvia ja miettii mistä saisi huoran ostettua kun ei saa naista muuten.

        Pitikö tähänkin keskusteluun kaataa tätä katkeraa törkyä ?

        Muuta pysyvästi sinne Turkkiin, jos et kerran Suomesta saa miestä, sieltä saat rahalla.


      • halpaa ku sipuli

        Eihän siellä mikään maksa mitään, silti ainakin meigältä palaa joka kerta 3500e kahdessa viikossa


    • Tämän ymmärrän

      Joka yksityisellä kirjakaupalla pystyy vielä 2014 vuonna itsensä elättämään saati rikastumaan. Niin, nostan kyllä hattua. Touhukkaalle eläkeläiselle tuo tietenkin voisi olla mukava harrastus.

    • lukutoukka4

      Menikö se kaupaksi vai miten sen kävi. Sieltä sai aina hyvää luettavaa kun sitä vaati. Lomat menee mukavasti rannalla lirkutellen ja kirjaa lukiessa. Elämän koho kohta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      52
      4528
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      149
      4187
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3832
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3790
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3615
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      77
      3453
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3021
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2696
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2394
    Aihe