NOLO Ferrarikuski kilahti

hämmästynyt fillaris

Tänään näin kun pikkuhiivatti yritti kääntyä Mannerheimintieltä Lehtikuusentielle mutta joutui odottamaan suojatiellä (vihreällä) kävelleitä jalankulkijoita, joista yhdellä lastenvaunut. Ferrarikuski nojasi ensin tööttiin vähän aikaa ja kurvasi sitten vasemman kaistan kautta ohi, ja kiihdytti jonkunmoiseen ylinopeuteen. En ollut suojatiellä enkä Puntossa mutta ihmettiln tapahtunutta pyörätieltä käsin. Miten jollain voi olla noin lyhty pinna?

Hyvät äänet on Ferrarissa (ilmeisesti kuitenkin vakiot) mutta jotenkin törttöily vaikuttaa vielä typerämmältä kun alla on automaailman parhaimmistoa. Toivotaan että noin lyhytpinnainen ihminen osuu lyhtypylvääseen ennemminkuin ihmiseen. Tai hankit apua vihanhallintaan. En tunnistanut mallia mutta musta tai oikein tumman ruskea, enintään muutaman vuoden ikäinen. Tyylikäs autovalinta, tyhmä väri ja k:päinen kuski.

14

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokkelipää

      Yleensä ajelevat hillitysti. Ja moottorin laulu riittää "äänimerkiksi". Mutta ehkä joukossa on joku kokkelipää.

      • Viilipytty.

        On noita joka automerkin ratissa valitettavasti tietty prosentti


      • Yllättävää
        Viilipytty. kirjoitti:

        On noita joka automerkin ratissa valitettavasti tietty prosentti

        No se on kyllä totta. Mutta totta sekin että usein arvokkaita autoja ajavat ihmiset ovat jollain tavoin menestyneitä ja siksi niillä on usein tavat. Tai ainakin ne on perheistä joissa arvostetaan käytöstapoja.

        Pahimmat kaaharit ovat niitä p:illuralliamiksia joiden eskorttien arvokkain osa on levennykset.


    • 458

      Yleensä cool, mutta joskus elämässä todellinen kiire...paihoitteluni.

      • höpöjuttua

        hahaha, olet kuitenkin joku Punto-kuski nörtti joka täällä esittää. Sulla ei ole Ferraria eikä 99%:lla tämän palstan kirjoittajista.


    • Nähty on

      Mitä kalliimpi auto, sen köyhempi sielu

      • Nähtiin taas

        Mitä katellisempi sielu, sitä köyhempi mieli


    • jis1

      Opetelle kirjotamaan tolvana.

      • 250TR

        Yhtä hyvin kuin sinä?


    • räxämies

      En ymmärrä Ferrarin ihannointia. Omasta mielestäni aika persoonaton nykyään. Itsellänikin maataloustilan ja metsän perijänä olisi varaa johonkin edullisimmasta päästä olevaan Ferrariin, mutta se tai joku Maserati, Bugatti, Mersu tms. ei tule ensimmäisenä mieleen. Miksi tuhlata satoja tuhansia tai miljoonia autoon kun edullisemminkin saa tyyliä? Ostin vanhan Mazda RX7:kan ja siihen tilattiin Veilsideltä korisarja. Eihän se ihan yhtä hieno ole kuin Ferrari, mutta kelpaa kyllä ajella. Sitä paitsi tuplaturbo-neloswankel antaa komeat formulamaiset äänet. Hakkaa Ferrarin röpötyksen mennentullen.

      • 250TR

        No, makunsa ja juttunsa kullakin...


      • 250TR

        Eikä siinä mitään, RX7:ssa on kyllä ideansa. Eipä se Ferrarin V8:kaan niin erityisen kiinnostava ole omaan makuun yleensä liian kireä-äänisenä. Ferrarin V12 tai Maseratin versio kasista ovat jo kiinnostavampia, vaikka enemmän jokin AMG:n V8 tai jopa Corvetten kasi miellyttävätkin, mutta nämähän ovat makuasioita.


      • Viritysputkeaunohtamatta

        Että korisarja. Muistithan laittaa äänenvaimentimen perään sellaisen kromatun "viritysputken". Älä myöskään unohda vanteita. Onhan tuo ilman muuta fiksumpi paketti kuin Ferrari, että onnea vaan.


    • Muistakarvanopatkans

      Heh heh, no, en itsekään ostaisi Ferraria koska olen tällainen vaatimaton ympäristöhihhuli...mutta ihailen niitä kyllä. RX7 on hieno keskihintainen auto jolla ei ole mitään tekemistä Ferrarin kanssa mutta "korisarja"...tyrsk..hihi..hihihihihehohohohahahaohohahahahahah.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5565
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1593
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1167
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe