Yhteinen etuhan on enemmistön etu päätöksissä. Keskustalaiset eivät ole yksittäisten tai pienten ryhmien asialla, vaan kaikkien asialla. Jos suuri enemmistö on asiasta tiettyä mieltä, niin sitä ajaa myös Keskusta !
Keskusta ajaa yhteistä etua !
rehellistä peliä
17104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Yheltä ukoltahan tulikin tännään viisas sanonta,jos äänestämällä vois vaikuttaa,niin se ois tuo äänestäminen lailla kielletty.
Munkin mielestä keskusta on ihmisten puolue!
Ja PerusSuomalaiset ovat IHMISTEN ja INHIMILLISYYDEN puolue.
on parempiakin keskustoja nähty mitä haapaveen
persut on ihmisten inhimillisyys puolue.
Inhimillisyyshän tarkoittaa inhimillisiä virheitä, niitä persut suoltaa tuon tuosta. Yhtenä esimerkkinä otettakoon tämä aloite eläkeiän laskemisesta avioliitoissa eläville lapsia tehneille vanhemmille.
Kepulaiset ajavat vain omia etujaan köyhät kyykkyyn periaatteella.
kepu vaikuttas että se on tukehtumaisillaan ihteesä
tämä valituksen määrä on niin valtava
Persut siellä lehtien palstoilla omaa egoaan yrittäää nostaa.Ei he yritäkkään hoitaa yhteisiä asioita, jarruttavat sen kun kerkiävät. Ei lehtien palstoilla näy keskustan edustajia, hoitavat asiat niinkuin kuuluu, valtuustossa keskustelemalla puhumalla asiallisesti, eikä räyhäämällä.
ei ne hoia asioita yhtä hyvin kun naapurikuntien keskustat
jäähalliasiassakin lipesivät vastuusta 20 vuotta sitten ja
skeittiramppia on asukkaat anonu nyt 10 vuotta
Minkälainen keskustalinen liikuntajohto siellä Hapanvedellä oikein on ?
Aivan hyvä keskustapuolue ja ajaa kuntalaisten asioita, eikä omia henkilökohtaisia asioita kuten nämä PersuS ja Vasemmisto.
Meeppä jussi sinäki siitä ansio töihin nii ei tartte olla köyhä eikä kyykyssä. Mustilaisten kans kuulutte samaan sakkiin jotka elää valtion ja toisten rahoilla!
piäppäs pienempää suutas, itsekkin olet luultavasti jossakinvaiheessa eläkeellä, ellet sitä jo ole kun olet kaiketpäivät kirjoittelemassa tänne.
Rahaa on nimim. Kuvittelee itsestään liikoja. Laukoo suustaan herjaavia kommmentteja. Kumpihan pää lie äänessä.
On se kiva lukea ku laiskoja ottaa pattiin! :D Miten ois persu-punikit jos lopetatte sen itkemisen ja menisitte vaikka töihin? Vai onko TYÖ sananakin teille liian outo? Noh, ei muuta ku valittamaan, senhän te osaatte.
Keskusta on arvokonservatiivinen puolue niin kuin Perussuomalaiset ja Kristillisdemokraatitkin ovat. Mikään näistä ei tule ääntäni saamaan. Nykyaikana vielä jotkut höpöt tekevät poliittisia päätöksiä taruolennon sepitetyn tahdon mukaan. Uskontoperusteinen politiikka on mitä suurinta typeryyttä.
PerusSuomalainen puolue arvokonservatinen puolue jolle ei ole uskonnolla mitään merkitystä.