Onko muilla roa kuurin syöneillä ollut samaa haittavaikutusta eli suupielet kuivaa ja tulee haavoja? En saa kunnolla suuta auki kun tekee niin kipeetä.
Bepanthenia laittanut joka ilta runsaasti, mutta ei auta.
Roa kuuri päällä = suupielet kuivat ja haavoilla
5
124
Vastaukset
- Siloposki
Itselläni oli alussa pahat haavat ja tosi kuivat huulet, huulirasva oli aivan turha. Aloin käyttämään bepanthenia ja jo samana päivänä helpotti, tätä ongelmaa ei sen jälkeen ollut, mutta huulet kuitenkin kuivuivat välillä ku ei pystynyt laittamaan bepaa momeen tuntiin, tähän kyllä auttoi ihan normaali huulirasva.
- rasvaarasvaa
Itsellä myös sama juttu, ja tuo haittavaikutushan lukee myös pakkausselosteessa, eli ihan normaalia.
Joillakin kuivuu enemmän, joillakin vähemmän.
Itse kannan bebanthenia kassissa mukana kokoajan, levitän huulille heti kun alkaa tuntumaan huulet kireältä, 4-5 kertaan päivässä ja sitten yöksi. Tämä on auttanut, eikä haavoja ole enään tullut.
- ihmettelijä
Kehtaat kulkea julkisilla paikoilla bepanthen huulilla?
No siinähän sitten.- Bebanthenia vaan
No ei sitä bepanthenia tarvitse sentin kerrosta huulille sivellä, ääliö! Sitä voi laittaa myös ohuelti ja levittää huulille niin, ettei voide näy. Tietysti jos itse et tätä taitoa osaa/ymmärrä, se on sinun ongelmasi.
- ihmettelijä
Antaa mennä vaan jos haluaa tehdä itsensä naurunalaiseksi.
Kyllä vähän pitäisi miettiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812576Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.451652Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371369- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151105Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La621010