Jos olisin heti alussa tajunnut tunteeni sinuun

ei se hiton kyylä siellä olisi pystynyt minua mitenkään satuttamaan. Nyt sillä on aseet olemassa ja se käyttää niitä sumeilematta minua vastaan. Ja sinä/hän omalta osaltasi annat sille panoksia aseeseen osin tieten ja osin tiedostamattasi. Voin sanoa, että aikamoisen taistelun olen läpi käynyt silläkin saralla.
13443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

????

Äänestä

Vähän selvemmin...???

Äänestä

jotenkin itsellä tunne että joku yhteinen tuttava yrittää oikein urakalla sotkea sen hyvän alun jonka erään kanssa olen saanut aikaiseksi.
Voi olla että on vaan kuvitelmaani mutta kun ei siitäkään aina ota selvää mitä se touhuu, yrittää kuitenkin tahallaan saada ulkopuolisia yrittää iskemään ihastustani, joka joutuu sitten pakoilemaan paikalta kun satun siinä olemaan :/

Äänestä
  • se juhla toisti itseään jossain määrin, vai?

    Äänestä

  • kuitti kirjoitti:

    se juhla toisti itseään jossain määrin, vai?

    kyllä mistään juhlasta tämä havainto, enemminkin heidän työpaikaltaan.
    En nyt rupea tarkemmin selosteleen että mikä on paikka.

    Äänestä

  • ei ole kirjoitti:

    kyllä mistään juhlasta tämä havainto, enemminkin heidän työpaikaltaan.
    En nyt rupea tarkemmin selosteleen että mikä on paikka.

    aika metsään meni toi veikkaus, mut silti panostin kaiken mitä lähti:)

    Äänestä

Missä syy lä kyy lä oli ?

Äänestä
  • tietää kuka on ja tän viikon tunnustukset siltä parasta salata on

    Äänestä

Ap, jos tuo olis mulle eräältä, niin toteaisin näin: ei, en ole sellainen kuin kuvittelit, kaikenkaikkiaan. Sietääkin sun nolotella omia käsityksiäsi.

Mut se siitä. En janoa sulle tod. mitään pahaa, eihän mitään edes ennättänyt tapahtua.

Yksi pitkä katse ei musta varmaan sentään kyylää tehnyt? :D

ehkei toi ollut mulle. Mut jotenkin muutuit - siks ajattelin, et voisko olla.

Äänestä
  • vaikka luotankin ihmisiin, en helposti luota tunteisiin,
    yksi katse ei johda mua harhaan ja elämää suurempaan uskomaan
    tää viikko sai mut kuitenkin varmistumaan:
    ihan kiva elämä on jotain elämää suurempaa koska muuten polla hajoaa

    - runoilla mennään

    Äänestä

Mistä tiedät "kyyläkaverille" millainen toinen kuvitteli sinun olevan?

Äänestä
  • älä vastaa uteluihin, kyylät vain hankkivat polttoainetta sinua vastaan
    -saanko papukaijamerkin?

    Äänestä

Mulla olis enkelikiiltokuvia, käviskö ne?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunteiden vanki kirjoitti:

ei se hiton kyylä siellä olisi pystynyt minua mitenkään satuttamaan. Nyt sillä on aseet olemassa ja se käyttää niitä sumeilematta minua vastaan. Ja sinä/hän omalta osaltasi annat sille panoksia aseeseen osin tieten ja osin tiedostamattasi. Voin sanoa, että aikamoisen taistelun olen läpi käynyt silläkin saralla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu