Jotta pidättekö? Pidän takaovea auki aamusta iltaan kun on niin kuuma. Kyllä Kaarinassa autoja ryövätään mutta eihän asuntoihin sisälle tulla? Jos lakia tuntevia on paikalla, mitä jos kotiin tunkeudutaan. Saako tunkeutujaa hujauttaa esim. lekalla? Kodin puolustamisesta saattaa saada syytteen, eikö?
Vastaukset 2
- Uudis....
Jos ei kumminkaan. Tarkoitin että aika vähän täällä rikoksia tapahtuu. Joku humalainen kuski, autovarkaus tai ylinopeus, siinä ne taitaa olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 382151
- 56706
- 41651
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne65509- 62502
- 42500
- 45490
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15470Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh24469T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6457