Laitoin tuossa aamun lehden luettuani demarien saitille referoinnin siinä olleesta Paavo Lipposen haastattelusta. Tässäpä myös Paavon puolueen hallituskumppania keskustaa kannattaville tie mielenkiintoiseen artikkeliin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000104&posting=22000000004898286
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000104&posting=22000000004898286
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sama pieraiseeko Lipponen vai aukaisee suunsa, Korhonen haistelee kiihkoissaan.
Otsikossa kaikki.
...
Vie paskasi demaripalstalle.
Etkö ole lukutaitoinen? Tuo juttunihan on demaripalstalla, tässä on vain linkki siihen, jotta te SDP:n hallituskumppaninkin kannattajat voisitte tutustua sen miehen ajatuksiin, joka hallitusta itse asiassa johtaa!
(En voi olla huomauttamatta, että kirjoitetaan propaganda, ei probaganda eikä edes bropakanda, mikä on erikoisin keskustalaisen täällä kirjoittamaksi huomaamani versio)
vai et. Eikö tuo ole ihan niinkuin Keskustan ohjelmasta "leikattua".
Miksi ne ei ole toteuttaneet niitä hyviä ajatuksia?
On muutoksen aika!
saittikepuleille sanana lähes yhtä vaikea kuin psykologia.
Siitäkin sanasta tuli monenlaista versiota "keputerapeuttien" hoitoonohjaus neuvoissa.
Eli, kuten "Jo vain" näkyy todenneen avauksessaan:
"Keskusta on yksinkertaisten ihmisten puolue".
saittikepuleille sanana lähes yhtä vaikea kuin psykologia.
Siitäkin sanasta tuli monenlaista versiota "keputerapeuttien" hoitoonohjausneuvoissa.
Eli, kuten "Jo vain" näkyy todenneen avauksessaan:
"Keskusta on yksinkertaisten ihmisten puolue".
kepulaisesta intelligentsiasta. Isännät katsovat ylpeinä poikiaan.
hän käveli Hakaniemen suunnasta Apollonkadun suuntaan, likaämpäri kädessään.
Ovat puhumassa paskaa.
Korhonen korjaa virheeet.
...
....