Jo otti ja lähti Katainenkin

http://www.hs.fi/talous/a1397110791148
-ettei ihme jos lyö hanskat naulaan.
Jo tämän hallituksen velka kavaa 32 miljardilla. (arvio tietopiireistä)
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei kuulemma tykännyt alkuperäisestä kansasta ja kun ei tullut miljoonia ulkomaalaisia.

Äänestä

Isot velat isäntä jättää.

Äänestä

Vasurit antaisi Kreikan velat anteeksi.

Äänestä
  • jos homma olisi sitten hoidossa, mutta kun ei ole.

    Äänestä

Velkainen talo, isäntä karkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Urpilainen ehätti kirjoitti:

http://www.hs.fi/talous/a1397110791148
-ettei ihme jos lyö hanskat naulaan.
Jo tämän hallituksen velka kavaa 32 miljardilla. (arvio tietopiireistä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu