Kokemuksia?? Millainen on seatin laatu??
ibiza 1.8 T cupra
veikko
51381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla oli 1.8T cupra ja kyllähän se ihan OK peli oli, paitsi mitä nyt johtosarjaan menneen kosteuden takia jätti käynistymättä parkkipaikalle ja kerran lämmöt nousi kun ei tuuletin pelittäny, hyvä ettei kiehunu. ABS ja TCS joskus levähti sillon tällön, mutta rupes toimimaan sitten vähänajan päästä. Airbagi ongelma oli kerran. (kosketushäiriö)
Kai mä olisin auton pitänytkin, mutta epämääräisen kaupanteon johdosta fiilis oli että kauppias kusettaa 15 tonnia, joten vein auton takaisin. Eikä maksanut kuin 30 tonnia, hellurei!! Lakimiestäkin tarvittiin. Ja taas maksoi.
Uudelta omistajalta kuulin että samat johtosarjaongelmat ovat uusiutuneet, joten ihan hyvä ettei tullut pistettyä autoon kuin 80 tonnia (8kk ajalla)... että tällä tavalla. :(
MetroAuto josta pelin ostin on niin paskaa täynnä että siihen lafkaan en astu enää jalallanikaan. Kaveri kävi kyselmässä edellisen auton historiaa (minkä annoin vaihdossa) ja siinäkin heput kusetti minkä jaksoivat.. että näin.
.. sun vanhan autosi, koska sua oli jo kusetettu vaihtoauton hyvityshinnassa jo ;-). Olisi vain pitänyt tiukasti tinkiä lisää, mutta kun en tiennyt kuin halvalla autostasi luovuit. Kukahan sulla oli myyjänä.. N.A?
Ei vaan, ihan hyvin on pösö edelleen toiminut, laturin hihna vaan ilmeisesti vähän kitisee 20 asteen pakkasella. Kun vaan joskus kerkiäisi moikkaamaan, ja hakemaan ne 'ylimääräiset' osat sulta.
Joo, kyllä se on se MetroAuto huippu-firma! ;) Mä taisin muuten nähäkin yks päivä alkutalvesta kun kaarsit Kehä I:ltä porin tielle.. mun mielestä oli teikäläinen.
Joo, on mulla ne osat vielä, etujouset on työpaikalla koristeena ja *kröhöm* kaunis subikotelo edelleen huoneen nurkassa. Alkuperäinen korkin kansikin pitäisi olla jossain edelleen..
Pitäisköhän teettää "MetroAuto Sucks!" tarroja. Lakimiehen mukaan niillä pitäisi olla käyttöä laajemmallekin asiakaskunnalle.
On mulla muutens tuon Ibiza Cupran kumimatotkin vaatehuoneessa ja saman kärryn kajarisovitteet! Miten mulle jotenkin kertyy näitä tavaroita... :)
eipä ole kehumista autokuvion asi akaspalvelussakaan.takuuviat ei korjaannu! lakimieskö auttaa?