Olen 70 v. mies ja minulla on Marevan -lääkitys. Onko kellään tietoa siitä, että voinko käyttää Viagra -tyyppistä potenssilääkettä ?
Marevan ja potenssilääke
10
3848
Vastaukset
- ll.
Varmastikin reseptin kirjoittanut lääkäri on katsonut onko kontraindikaation mahdollisuutta, lääkärille kun tulee kertoa kaikki lääkitykset, myöskin reseptivap., luont.tuotteet ym.
Ennemminkin tulisi mieleen se että sairaus johon Marevania käytät ei sallisi erektiolääkkeen käyttöä. - DCM
Viagran ohjeen mukaan vain nitrolääkitys estää Viagran käytön va i oliko sekin vain jos on jatkuva nitro. Kestääkö vointisi seksin rasituksen?
Hanki Viagra vain oikealla reseptillä, niin lääkäri harkitsee sen sopivuuden. - Anonyymi
Minulla oli vähän samanlainen tilanne, kun käytössä oli verenohennuslääkitys ja mietin, voiko potenssilääkkeitä kokeilla. Marevanin ja Viagra-tyyppisten lääkkeiden välillä ei yleensä ole varsinaista suoraa yhteisvaikutusta, mutta sydän- ja verisuoniterveys sekä muut lääkkeet vaikuttavat siihen, kuinka turvallista käyttö on. Siksi lääkäri kehotti tarkkailemaan esimerkiksi huimausta ja verenpaineen muutoksia. Omalla kohdallani käyttö onnistui, mutta kaikki on hyvin yksilöllistä, ja siksi on parempi, että päätös tehdään lääkärin arvion perusteella. Tietoa aiheesta löytyy hyvin koottuna sivulta https://medilux.fi/potenssilaake/ ja jos haluaa varmistua nopeasti omasta tilanteesta, niin voi ottaa yhteyttä suoraan lääkäriin turvallisen https://medilux.fi/laakari-chat/ -palvelun kautta. Näin saa sekä tiedon että reseptin varmasti oikealla tavalla.
- Anonyymi
Lukekaa käyttöohje. Siellä on hurjaa tekstiä. Muistaakseni siellä sanotaan, että teiltä voi mennä näkö tilapäisesti tai pysyvästi. Te voitte kuolla jne. En tietenkään sanatarkasti muista, mutta jotenkin näin.
No tohtori Kiminkinen sanoi, joskus, että heikkohermoisten ihmisten ei pidä lukea käyttöohjeita, ne on tehty amerikkalaisia lakimiehiä varten. Hän kertoi noin yleensä, ei erityisesti näistä erektiolääkkeistä.
- Anonyymi
Kannattaa ehdottomasti kysyä suoraan oikealta lääkäriltä. Eikä täältä.
- Anonyymi
Joks kova
- Anonyymi
Koska viimeks tyhjäsit kermat
- Anonyymi
Rip! Aloittaja Marevan verilääke mies ei liene enää elossa, jos on ollut " sekakäyttäjä" verenohennuslääkkeen ja erektiolääkkeen kanss??!
- Anonyymi
Kannattaa yrittää yhtyä sairaanhoitajan, tai naispapin kanssa. Aina on apu lähellä!
- Anonyymi
Voi kayttää. Ei vaikutusta toisiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan94847Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv634457- 443749
- 193402
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv343318Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h443173No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol453100- 512780
- 422515
- 452259