Syy Kristillisdemokraatien oppsitiossa oloon löytyy puolueen sinisilmäisyydestä.
puolue on oppositiossa ja teki kunnallisvaaleihin useita vaaliliittoja keskustan kanssa ja samalla se on kai osoitus siintä että se hyväksy hallituksen toimet. Puolueen johdolla olisi oltava oikeus päättää siintä keiden kanssa piiri- ja kunnallisjärjestöt saavat tehdä vaaliliittoja.
Puolueen pitäisi olla tiukempi toisia puolueita kohtaan ja vaadittava että heidät otetaan hallitukseen tai muuten ei vaaliliittoja tehdä. Oppositiossa olisi Keskustan sijaan pitänyt liittoutua Kokoomuksen kanssa.
Tämän syksyn kunnallisvaalien vaaliliitoilla varmistettiin se että KD on myös 2007 oppositiossa.
tänän vuoksi kd ei pääse hallitukseen
4
228
Vastaukset
- alak. mies
ja saakin tuollainen tekopyhä fundamentalisti porukka olla oppositiossa vielä silloinkin kun ns. helevetti on jäätynyt.
- kuin totuus voittaa farisea...
Janatuisasiaa ymv:aa
http://www.network54.com/Index/25326
jopa kunnallisvaalien tiimoilta: )
vastapainona palstalle roikkuville seppo lehtoa parjaaville sivustoille
- hallituksessa!
Eieln, tänään, huomenna...hän muuttaa ajat ja hetket, hän syöksee kuninkaat vallasta ja korottaa kuninkaat valtaan.. ja KD:n hallitukseen!
Silloin salaisuus ilmoitettiin Danielille yöllisessä näyssä. Niin Daniel kiitti taivaan Jumalaa.
Daniel lausui ja sanoi: "Olkoon Jumalan nimi kiitetty iankaikkisesta iankaikkiseen, sillä hänen on viisaus ja voima.
Hän muuttaa ajat ja hetket, hän syöksee kuninkaat vallasta ja korottaa kuninkaat valtaan, hän antaa viisaille viisauden ja taidollisille ymmärryksen.
Hän paljastaa syvät ja salatut asiat, hän tietää, mitä pimeydessä on, ja valkeus asuu hänen tykönänsä.
Sinua, minun isieni Jumala, minä kiitän ja ylistän siitä, että olet antanut minulle viisauden ja voiman ja että nyt annoit minun tietää, mitä me sinulta rukoilimme. Sillä sinä annoit meidän tietää kuninkaan asian."- Voisitko kirjoittaa jumala-...
Janatuisasiaa ymv:aa
http://www.network54.com/Index/25326
jopa kunnallisvaalien tiimoilta: )
vastapainona palstalle roikkuville seppo lehtoa parjaaville sivustoille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145