Ajattelin näin sään salliessa maalata ja asentaa puuttuvat ovi- ja ikkunalistat. Päällemaalauksen suoritan Maalarin valkolakalla (kiiltävä). Nyt on kuitenkin niin, ettei mulla satu olemaan Jehua tai Otexia tms. sisätiloihin tarkoitettua pohjamaalia, mutta ulkotiloihin tarkoitettua öljypohjaa ja jotain ruotsalaista alkydipohjamaalia.
Osaiskohan joku teistä viisaammista kertoa mitä tapahtuu jos pohjaan maalaamattomat listat ulkomaalilla? Asun niin kaukana landella, etten yhden purkin takia viitsi ajaa kylille.
ulos tarkoitettu pohjamaali sisälle?!?
rebecka3
1
169
Vastaukset
- kustipolkasee
Siirrä sitä maalausurakkaasi siihen, kunnes olet landelta käynyt kylillä ja samalla ostanut sisätiloihin tarkoitettua pohjamaalia. Tilaa postipakettina, jos urakkasi meinaa kusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152821
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1122017Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171681Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141585Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2831436Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471227- 471176
- 1051014
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan56948- 85895