Olipas se nolo juttu Halla-aholle joutua änkyttämmän posket punaisena "en ymmärrä" ja joutua ruotsinkielisen vanhuksen julkisesti nolaamaksi. Donner nauraa röhötteli punaposki-tohtorille päin naamaa. Halla-ahon mainostettu äly osoittautui heppoisaksi. Jörn Donner on älyltään ihan suvereeni perssutohtoriin verrattuna.
No-niin, ja nyt sitten katkera Halla-aho yrittää kostaa julkaisemalla vihavideon ruotsinkielisiä suomalaisia kohtaan. Eiran "prinsessa" on ylittänyt itsensä törkeydessä ja mauttomuudessa jälleen kerran.
No-niin, ja nyt sitten katkera Halla-aho yrittää kostaa julkaisemalla vihavideon ruotsinkielisiä suomalaisia kohtaan. Eiran "prinsessa" on ylittänyt itsensä törkeydessä ja mauttomuudessa jälleen kerran.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Et sitten edes tajunnut ketkä siinä tyrivät?;)
Ensinnäkin koko kysymyksenasettelu valmiiksi päätettynä mitä mielipidettä kummankin tulisi puolustaa (kuin ala-asteella) oli sitten oikeasti mitä mieltä tahansa oli epärelevanttia ja naurettavaa pelleilyä
Kun sitten vielä koko pöytäseurueen älykkäin Jussi Halla-Aho oli kansan valitsema, niin odotukset olivat tietenkin korkealla, että päästäisiin vihdoinkin asiaan.
Kun sitten selvisi naurettava sitova kysymyksenasettelu ja vastukseksi tuli vanhus, jonka puolustuskyky on hyvinkin rajallinen ja mikä heti jo näkyikin alussa, että hän ei edes ymmärtänyt kysymyksen asettelua, niin Jussi teki sen mitä tehtävissä oli ja luovutti pelleilyn ja julisti "ylivoimaisen voittajan" HEH heh
Täälä taasen yhdelle ruudinkeksijälle näköjään mennyt läpi sellaisenaan.;)
Kova taso täälä! :)
Miksi Jussi sitten on niin katkera, että haluaa hävittää ruotsinkieliset Suomesta? Kun Donner ja Halla-aho olivat rinnakkain, tasoero näkyi selvästi. Siinä oli MESTARI (todellinen) ja punaposkinen nöössipoika.
Kyllä teillä ääliöillä on on hurrrrja luottamus ja naiivin palvova asenne omaan "mestariinne".
Rahan heitolla katsottiin kumpi on mitä mieltä. Donnerilta meni viisi sekuntia ymmärtää mistä oli kysymys. Sen jälkeen hän alkoi puolustaa mielipidettä joka ei välttämättä edes ole hänen oma. Halla-aho ei oikein missään vaiheessa ymmärtänyt mista oli kysymys.
Kyllä nyt Donner oli paljon nopeaälyisempi.
Henkilökohtaisesti en pidä Halla-ahoa erityisen älykkäänä ihmisenä. Älykäs ihminen tietää mitä on mahdollista ja mikä ei, Halla-aho ei ymmärrä tätä.
Elokuvantekijänä Donner pesi roolileikkipelin. Ääriloogikkona ja älyllisesti umpirehellisenä Halla-Aholle taas tehtävä oli mahdottomasta seuraava. Äänestäisin jälkimmäistä.
,,,ja lisäksi: Soinisäätiön viisihenkisessä hallituksessa on kaksi Donneria reilusti vanhempaa karvaperseäijää (naisiahan siellä näin esiinmarssin aikaan ei tietysti ole yhtään).
"Euroedustajille maksetaan ihan liikaa palkkaa ja kulukorvauksia", kuului väite. Donner valitsi puolustavansa väitettä, eli Donnerin olisi pitänyt argumentoida euroedustajien palkkojen ja kulukorvausten vähentämisen puolesta. Alkuperäisen tehtävänannon sijaan Donner alkoikin puolustamaan euroedustajien palkkoja ja kulukorvauksia. Donner siis tajuamattaan asettuikin vastustamaan väitettä, ja näin itse asiassa hävisi väittelyn. Halla-aho meni oikeutetusti hämilleen, koska hänen olisi kuulunut vastustaa väitettä eli puolustaa euroedustajien palkkoja sekä kulukorvauksia.
Väittelyn epäonnistuminen ei kuitenkaan mielestäni johtunut kummastakaan väittelijästä, vaan toimittajan epäonnistuneesta ulosannista. Halla-ahon täsmentävän kysymyksen jälkeen toimittaja antoi vahingossa molemmille saman tehtävän. Halla-ahoa hän käski vastustamaan väitettä (eli puolustamaan palkkoja sekä kulukorvauksia) ja Donneria puolustamaan sitä, että niitä ei makseta liikaa (eli puolustamaan palkkoja sekä kulukorvauksia).
Väittely on nähtävissä täällä: http://www.youtube.com/watch?v=SLyT-GYuqXc
voi olla että 1 kysymyseen vastaus on "moni on kärähtänyt matkakorvauksista"
tonnerilla ja lipposella vaippa liian kiriällä
Ei tuo Donner ole koskaan osannut kunnolla puhua Suomea. Ja on ollut välillä ärkoopeera ja välillä demareita.
Noh mitäs oot itte ollut ? Hurstin leipäjonossa vai veroja maksellut ?
Miehistä siloittelua, kun molemmilla on jälkikasvua. Niin, ja sitä rahaa. Eli ei mitä tahansa rahaa.