Onko joku saanut murkut häviämään aspartaamilla makeutetulla mehulla. Meidän pihalla EI ainakaan vähene,monta mehupulloa tuhlattu.
Kertokaa miten, jos tehoaa.
Muurahaiset ja ASPARTAAMI
murkut ottaa pää....
4
655
Vastaukset
- näin ymmärsin
niin no, mukut pitäis saada juomaan sitä.. jos et suoraan kekoon sitä pysty kaatamaan. Laita johonkin asiaan, mihin ne pääsee sitä nauttimaan..
- muurahaiskuningatar
Minä laitoin mehua (ihan sillään lantraamatta sitä vedellä) kippoon keskelle muurahaisten valloittamaa aluetta. Kävivät haistamassa, mutta kenelläkään ei tuntunut olevan jano. Eli ei tehonnut mitenkään.
- Myrmus
Sekoita astiaan Suomi-viinaa ja FUN-lightia.
- helvetinooppeli
Suomi viinaa ja mehua. Ei sellaista yhdistelmää raaski murkuille tuhlata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802150- 1751791
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701662Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1091470Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241453- 1051155
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1611076Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771063Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud232894Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56890