Suomen Vasemmistoliiton kasvava kannatusmäärä ja nouseva suosio, on kovan työn tulosta ja se työ jatkuu myös vaalien jälkeen. Ainut työväestön, tavallisen kansan oikeuksia puolustava puolue Suomessa, ansaitsee kaikki äänet:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3174622/vaalivoitto-syntyy-jalkatyolla
Vain äänestämällä Vasemmistoa, voi pistää porvareille kampoihin, nousta vastarintaan äärioikeistolaista veropakolaiseliitin etujenajamispolitiikkaa vastaan.
Jokainen suomalainen ansaitsee työtä, kunnollista toimeentuloa, perusturvaa ja vahvempia julkisia palveluja. Vasemmistoa äänestämällä puolustamme hyvinvointivaltion uudelleenrakentamista.
Tämä työ tuottaa tulosta huomisissa vaaleissa:
10
83
Vastaukset
- EI Natolle VAS.L
Rasismikorttia heiluttavat, kovempia rangaistuksia ja lisää sääntöjä tavallisille ihmisille vaativat, äärioikeiston populistiporvarit, PetosjytkyKokoomuslaiset, ovat vain ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN, köyhyyden kriminalisoinnin ja veropakolaiseliitin vallanlisäämisen perässä.
Vasemmistoliitto vaatii oikeudenmukaisempaa tulojenjakoa, aitoa työllistämistä, kunnollista toimeentuloa ja perusturvaa, jokaiselle suomalaiselle. - Sinä olet tärkeäVAS
Kyllä näin on, vaikka porvarimedia koettaa vähätellä niin äänestysprosentteja, kuin Vasemmiston suosionnousua, sitä ei enää voi salata, siitä ovat varmat merkit olemassa:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3174622/vaalivoitto-syntyy-jalkatyolla
Rohkeasti äänestämään ihmiset, ei saa pelätä, eikä alistua. - 2000€perustuloVAS.L
Enää ei anneta porvareitten päättää kaikesta, on aika nousta vastarintaan, Vasemmiston kautta.
Vasemmiston vaalivoitto on tänään lähempänä kuin koskaan! Lähempänä kuin huomenna, ensi viikolla, ensi vuonna, seuraavalla vuosisadalla. Sillä se on takanapäin.
- Kansanryntäys VAS.L
Päinvastoin Vasemmiston Vaalivoitto on tänään ja huomenna koko ajan tulossa, joten noususuhdanteessa ollaan:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3174622/vaalivoitto-syntyy-jalkatyolla
Porvarimedia koettaa estää ihmisiä äänestämästä, lannistamalla ja ruikuttamalla alhaista äänestysprosenttia, vaikka Vasemmistolaisia virtaa vaalipaikoille tasaista tahtia, koko ajan lisää. - Paavo-Sika
Ai tää vai?
http://i.imgur.com/PTCcFDC.jpg - Mahdollisuudet VAS.L
Porvarit putoavat vihakirjoitustensa takia, mikä tekee Vasemmistolle Nousun helpommaksi:
http://www.kansanuutiset.fi/kulttuuri/kulttuuriuutiset/3175160/kapitalismikritiikkia-maalaten-ja-huutaen
Nuoret arvostavat oikeudenmukaisuutta ja mahdollisuuksien antamista. - Onnea VoittajaVAS
Vasemmisto on se ainoa todellinen vaalivoittaja näissä eu-vaaleissa, kaikki muut puolueet, tulivat itse asiassa alaspäin, varsikin äärioikeiston PersuKokoomus, mutta myös Keput, Vihreät, Krd, Rkp ja Sdp.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3175967/talouskurin-tilalle-tervehdyttava-talouskuuri
Vasemmistoliiton linja on osuva ja juuri sellainen, mitä Suomi tarvitsee, selvitäkseen ulos kriiseistä siten, että kansakin pysyy mukana ja voidaan luodaan uusia työpaikkoja ja rakentaa hyvinvointivaltiota uudelleen. Upea saavutus vaaleissa ! - 2000€perustuloVAS
Vaihtoehtoliikkeissä ja Suomen Vasemmistossa, on Suomen työväestön, tavallisen kansan mahdollisuudet ja tulevaisuus.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/anarkistit-poistuivat-tilausbussilla-ja-jakoivat-kukkia/3440834
Porvareiden huono matikkapää, tulee kalliiksi meille kaikille, niin taloudellisesti, henkisesti, kuin fyysisestikin. - EI Natolle VAS
Vasemmiston työ tulee tuottamaan, entistä suurempaa tulosta Eduskuntavaaleissa, voitto on nyt tulossa:
http://www.kansanuutiset.fi/mielipiteet/lukijoilta/3185822/sopimusyhteiskuntaa-romuttamassa
Nyt Riittää porvareitten äärioikeiston mielivalta. Äänet Vasemmistolle, ovat ääniä Suomen työväestölle, tavalliselle kansalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751471
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411049Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21650- 36643
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28642Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30587