Sano ei: Köyhien Asialla- puolueelle

Uhri jo vuodesta 08

Jos puolue pitää omaa keskustelufoorumia jonka toiminta keskittyy yhden ihmisen monia "vuosia jatkuneeseen" vainoamiseen, pilkkaamiseen ja kunnian loukkaamiseen tuhansilla kirjoituksilla.

Sano ei: Köyhien Asialla- puolueelle!

4

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vajaa ymmärrys?

      Sinä SIIS pidät itseäsi edelleenkin uhrina ?

      Ei Suomessa uhri ja viaton saa tuomioita kirjoituksistaan , Suomessa tuomion saa rikollinen teoistaan.

      Sinä olet paha ihminen ja paikkasi on vankilassa ja syynä on rikolliset kirjoituksesi kotisivuillasi.

      Vankilassa tulet oppimaan viimeistään mikä on oikein ja väärin Suomessa. Aikaisemmat tuomiosi eivät ole sitä sinulle opettaneet, vaikka niiden olisi se pitänyt sinulle tehdä.

      Sinun on turha esittää mitään marttyyria tai uhria, koska sellainen sinä et todellakaan ole. Sinä olet vain paise yhteiskunnan ahterissa ja paisetta hoidetaan poistamalla se.

      Köyhien Asialla teki toimintansa suurimman virheen valitsemalla sinut vaaliveturikseen, vaikka kaikki varoittivat heidän puheenjohtajaansa sinusta ja kotisivuistasi.

      Sinun ansiosta Köyhien Asialla menetti sen vähäisenkin uskottavuutensa.

    • Rikollinen vuodesta

      1964 esittää täällä uhria, onpa säälittävää!
      Voiithan aina kysyä asiaa mm.niiltä pahoinpitelemiltäsi naisilta?
      Tai lukea uudelleen saamasi lukemattomat rattijuopumustuomiot!
      Oletko unohtanut kymmenet rikostuomiosi, mm. törkeistä varkauksista?
      Entä 15 vuotta jatkunut ihmisten törkeä kunnianloukkaaminen?
      Saitko vankeustuomion niistäkin täysin perusteettomasti?
      Pitäisiköhän sun miettiä sitä ylläpitämääsi vihasivustoa jonkun terapeutin kanssa?
      Koittaisit tervehtyä ja opiskelisit jotain tai menisit vaikka töihin?
      Kuulostaisiko täysin mahdottomalta?

    • Vertailun vuoksi

      muualta netistä lainattua:

      "Lähetetty: Per Tou 23, 2014
      Miksi törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä annetaan ehdollista?
      Kokeilkaapas laittaa googleen :
      Törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ehdollista
      Tulee sivutolkulla tavaraa eri jutuista? Ja noi mitä lehtiin päätyy on vain pieni osa siitä mitä tuomioita annetaan. Ja jutut mitkä päätyy lehtiin ei välttämättä päädy edes nettiin..
      Maksimituomio törkeästä on kuitenkin se 10 vuotta? siellä on lautamiehet kävelleet tuomarin ja lääkärilausuntojen yli ynnä muuta kuraa.4 vuotiata uhreja....
      Yksi ongelma on se että tuomioita annetaan asteikon alapäästä koska se on vakiintunut linja käräoikeuksissa jota muut käräjäoikeudet sokeasti seuraavat, tästä muinaisjäänteestä on päästävä eroon.
      Tuomioita on ruvettava antaamaan asteikon yläpäästä ja siitä on tultava vallitseva linja.
      Tämän kansakin ymmärtäisi.
      -Mikko pa"

      "Mikko Parankainen" -nickiä käyttävä nettikirjoittaja on aikaisemminkin kritisoinut sitä, miksi eräs espoolainen nettirikollinen saa törkeistä kunnianloukkauksistaan kovempia vankeustuomioita tuomioita kuin esim. pedofiilit.

      Jostain syystä tuo "Mikko" on koko ajan rinnastanut pedofiilit ja törkeistä nettiloukkauksista tuomitut miehet. "Mikko" saattaa tuntea molemmista ryhmistä miehiä? Vai kuuluuko tuo "Mikkokin" jompaan kumpaan ryhmään?

      Kuulemma vasta nyt tuo "Mikko" on ymmärtänyt että netissä tapahtuvista, vuosia kestäneistä kunnianloukkauksista tosiaakin tulee kovempia tuomioita. Yhtenä perusteena on se, että sairas seksuaalirikollinen ei voi taipumuksilleen mitään, mutta tuo toistuvasti kunnianloukkauksista tuomittu nettihäirikkö kyllä voisi.
      Siis jos vain haluaisi. Mutta jos ei halua - sitten täytyy vaan mennä vankilaan tajuamaan.

    • 50 vuotta kriminelli

      Rikollinen jo vuodesta 1964.

      50-vuotispäivä oli äsken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      72
      4934
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3359
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      20
      2632
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1687
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1336
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1312
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      219
      1083
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      995
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      885
    Aihe