Otsa täynnä finnejä...

turhautunutD::

Moi! Oon 13v tyttö joka on kärsinyt finneistä lähinnä otsan seudulla kolme vuotta (poskissa ei ole ollut koskaan, nenä täynnä mustapäitä) :/ Markettien, apteekkien ja luontaistuotekauppojen naamanpesutuotteita testailtu ja jonkinlaisia kuureja syöty tähän. Finnejä vaan tulee lisää vaikka saisikin ne hetkellisesti katoaamaan jollain ihme aineella. Nyt olen päättänyt pestä kasvot vain vedellä ja pyyhkimällä kasvot oma tekemillä kasvovesillä (ratamo,sitruuna), pari kertaa viikossa kuorin. Finnejä tulee, mutta ei niin paljoa ja iho ei punoita siihen malliin mitä ennen. Onko teillä auttanut että olette lopettaneet naamanpesuaineiden käytön ja pesseet vain vedellä jne?

Meikkaan aika runsaasti, olen ajatellut lopettaa meikkaamisen ainakin meikkivoiteiden ja muiden peiteaineiden osalta nyt kun tulee kesäkin. Tukkiiko se meikki sitä ihoa? Olisi niin kiva kulkea kesällä ilman meikkiä, ilman että naaman paiseet loistaa kilometrin päähän.

0

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        153
        2885
      2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

        Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
        Maailman menoa
        281
        2566
      3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        42
        1599
      4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        38
        1510
      5. Voi mies olit taas niin komea

        Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
        Ikävä
        121
        1232
      6. Kadutko koskaan

        Sitä mun iskiyritystä?
        Ikävä
        108
        1163
      7. Ryöstö Punkaharjulla

        Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
        Savonlinna
        15
        1095
      8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

        Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
        Kaste
        204
        1053
      9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

        Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
        Maailman menoa
        37
        1019
      10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

        Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
        Lieksa
        61
        1003
      Aihe