Poliisi, TE-palvelut ja sairaanhoito pakottavat kuntouttavaan ty

poo1

Poliisi, TE-palvelut ja sairaanhoito pakottavat kuntouttavaan työhön ilman syytä.

3

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikös se ole positiivista jos sinut kuntoutetaan? Miksi siitä valitat?

      En usko siihen turhaan ryhdyttävän vaan ovat huoimanneet sinun sitä kaipaavan vaikka itse et vielä asiaa edes havaitse.

      Ota nyt onkeesi ja aloita ihmisen elämä!

    • Minuakin vainotaan

      Nuo asensivat asuntooni kuuntelulaitteen ja sen lisäksi ruiskuttivat kaasua postiluukusta. Siksi teippasin postiluukun kokonaan kiinni ja katkaisin sähkön pääkatkaisijasta. Nukun vaatekomeron lattialla etteivät näe minua kiikareilla vastapäisen asunnon keittiöstä.
      Naapuriasuntoon muutti juuri yksi sosiaalitoimen tarkkailija. Oikeasti se asuu omassa talossa. Mutta on värvätty minun tarkkailijaksi. Roskakuskikin penkoo aina mun roskapussin. Siksi vien sen pussin metsään ja ripottelen ympäriinsä.
      Harhautan vakoilijoita ostamalla kissanruokaa vaikka ei mulla kissaa ole.
      Teen kuitenkin kiusaa ja harhautan ostamalla junalipun Imatralle mutta enpäs matkustakaan. hähähä...olenpas ovela....

      • Onnittelen oveluutesi johdosta! Osta vielä iso säkki koiran ruokaa ja hauku postiluukusta porraskäytävässä kulkijoita niin aina vaan paranee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2889
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1692
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      104
      1010
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      925
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      863
    6. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      776
    7. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      770
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      761
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      742
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      685
    Aihe