Marconfort Beach Club Hotel All Inclusive Torremolinoksessa

Petettyhän se

Olimme toukokuussa 2014 kyseisessä Costa de Solin hotellissa Torremolinoksessa parin viikon lomalla. All Inclusive -ehdoilla majoituttiin. Muutaman terveen päivän jälkeen emäntä sairastui pahaan ripuliin, itse kirjoittaja pari päivää sen jälkeen. Tauti oli paha, alapäästä tuli kirkasta vettä vaikka juotavaksi, mutta haju ei miellyttänyt. Lopuksi sitten kouristeltiin lievän kuumeen sekä lihaskipujen kourissa, kunto meni heikoksi.

Keskusteltuamme brittituristien kanssa kävi ilmi, että heidän joukoistaan oli aina myös vähintään kymmenkunta ihmistä taudin kynsissä. Emme käyttäneet ulkopuolisia ravintolapalveluja, joten tauti tuli paikan päältä meille, kuten myös muille sairastuneille. Kerron tällä palstalla tämän tarinan ihan sen takia, ettei kukaan mene tietämättään varaamaan kyseisestä paikasta huonetta all inclusive -mandaatilla. Majoitus ja paikka oli kyllä suht koht ok, mutta tämä ruokapuoli petti pahemman kerran.

1

381

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • usko

      Kannattaa tutkia suomalaisten turistien lausuntoja kyseisestä hotellista Booking.comin sivulta. Ripulia löytyy...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      318
      2509
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      27
      1604
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1487
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      168
      1465
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      48
      987
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      263
      841
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      763
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      610
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      531
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      39
      531
    Aihe