PS vaalivoitto!

Kuten Kärsämäen kansalaiset-ja kunnan luotamus-elimet on huomannut, että vain ja ainostaan PS valvoo kunta-laen noudattamista ja on nostannut kanatusta V. Vennamon hengessä "rosvot kiinni"- poliitiikallaan, myös €-vaaleissa tuli PS jälleen "Jytky" -ja loistava vaalitulos.
22201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Oli persut tehneet todella hyvän vaalityön.

Äänestä

Hetkinen, eihän persut ole muuta kuin katseella seuranneet ja räksyttäneet.
Kepulit ne sopan keitti rikkomalla lakia, mutta sehän oli kaikkien tiedossa.
Valtiovalta ratkaisi asian naapurikunnastamme saadun vinkin jälkeen. Näinhän ne asiat menivät.

Äänestä
  • Sinäkö se kävit palotalon kohdalla kahteen kertaan repimässä ja hävittämässä persujen vaalimainokset? Teit muutakin kuin katsoit ja räksytit?

    Äänestä

  • Jokivartinen, joko Hallinto-oikeudesta on tullut ratkaisu Auliksen ja Remeksen valitukseen vaikka Attendon lakimies niin väitti Selännelehdessä?

    Äänestä

  • EX-kepu kirjoitti:

    Jokivartinen, joko Hallinto-oikeudesta on tullut ratkaisu Auliksen ja Remeksen valitukseen vaikka Attendon lakimies niin väitti Selännelehdessä?

    Hallinto-oikeus ei käsittelee koko asiaa pelkästään muodollisesti. Tämä sen johdosta, kun valtioneuvosto teki oman päätöksensä ja sen aikaansaamiseksi tarvittiin suhteita Haapavedeltä käsin. Persuilla ei ole osaa eikä arpaa tässä asiassa.

    Äänestä

  • Jokivartinen. kirjoitti:

    Hallinto-oikeus ei käsittelee koko asiaa pelkästään muodollisesti. Tämä sen johdosta, kun valtioneuvosto teki oman päätöksensä ja sen aikaansaamiseksi tarvittiin suhteita Haapavedeltä käsin. Persuilla ei ole osaa eikä arpaa tässä asiassa.

    Virhe edellisessä kommentissa. Pitää olla: "Hallinto-oikeus käsittelee asiaa pelkästään muodollisesti"

    Äänestä

  • Jokivartinen. kirjoitti:

    Virhe edellisessä kommentissa. Pitää olla: "Hallinto-oikeus käsittelee asiaa pelkästään muodollisesti"

    Virhe edellisessä kommentissa. Pitää olla: "Hallinto-oikeus antaa päätöksensä valituksista myöhemmin jne.

    Löytyy kunnan nettisivuilta sanasta sanaan mutta sehän ei sinua kiinnosta kun persutraumat lyö niin vahvasti läpi että voisit hakeutua kepujen ehdokaslistalle seuraaviin kunnallisvaaleihin. On meinaan niin monta yhdenkauden ihmettä seassa että kepuilla on vielä vaikeampi saada ehdokkaita ehdoksalistalle kuin viime kauden töpeksinnän jälkeen muita kuin niitä jotka käyvät itse oman nimensä listalle kirjaamassa kysyttiin tai ei. Juuri ne, jotka viimekauden töpeksinnän jälkeen kävivät itse nimensä listalle kirjaamassa tekee sen uudestaan koska pätemisentarve on niin paha. Laarinpohjia keput kaapi kun nykyistä kokoonpanoa haalivat kasaan ja lopputuloksesta maksaa koko kunta. Erittäin surullista ettei kepuista lähde ne ehdolle joilla on järkeä päässä. Viime kaudellakin ehdokkaat oli niin katselussa että juoksupoika kävi persujakin kysymässä kepujen listalle

    Äänestä

Valtakunnan tasolla vasurit sai Jytkyn.

Äänestä

Niih, "Jokivartisen SDP sai myös "Jytkyn", hehe!

Äänestä

PS nousee...Mitäs ne sillä vaalivoitolla tekee.Kerran on olleet vallassa (erinimisenä).Kun hihat käärittiin ja ryhdyttiin töihin=maailmaa parantamaan.Eipä se niin vain käynytkään kun elokuvissa.Tultiin huipulta alas niin nopeasti että hitaimmat ei kerenneet kissaa sanoa.Sama toistuu nytkin jos asenne ei muutu.Jos yhteisiä asioita meinaa hoitaa on kyettävä kompromisseihin.Jos ei takkiaan käännäkkään kyllä sitä ainakin joutuu ylänapin avaamaan ja saattaa joutua toisenkin.

Äänestä

Jokivartinen" suoritaa Hertta-kuseman propakandaa tai on huono muistinen, kenen nimet löytyy PS- tekemästä valituksesta K-mäen kunnan hallintomenettelyn väärien jopa perusteettomista menettelyistä kunnan asioiden hoidossa, ko,em valituksesta H-oikeuteen, jos K-mäen-PS ei olisi "räksytäneet ja nimenomaan ensimmäisenä, ei K-prolaisetkaan olisi aktivoituneet niin voimalla-ja joka oli ratkaisevaa, että "räksyttäminen kuului- ja oli pakko hallitustasolla - kuin myös 3-muuun PpkySelänteen antamat vastaukset Hallitukselle sen niitä pyytäessä.

Äänestä

Keskustan kunnallisjärjestön pj:n on toimittava ripeästi saadakseen valtuutetut ruotuun. Vai Te kykenette vaikuttamaan siihen, että kj:n hölmöilyt loppuvat. Lakien kunnioittaminen on kaikken perusta.

Äänestä

elikkä hölmöilyt jatkuu ja pahenee, paheneminen mitataan tulevissa korvaus ym-kulu-maksuissa kämäkiläisten lompsassta

Äänestä
  • Ero piti saada kesken vuoden sillä perusteella että ero siirtyessään vuoden alkuun on kunnalle liian myöhäistä. No nyt se Attendo juntataan taas jälleen kerran nyt sinne vuoden alkuun vaikka on jo liian myöhäistä minkä lisäksi kustannukset nousee.

    Kyse ei ole enää edes siitä, onko se järkevää vaan siitä, kuka täällä määrää. Tappion myöntämisen sijaan nyt mennään tappiin asti ja säästöjen sijaan otetaan takkiin ja raskaasti ihan sen takia että kepujen pitää näyttää ettei keput hävinneet jne. Jos kukaan ei ole vielä huomannut EI SANAAKAAN kepuilta jossa myöntäisivät tehneensä emämokia valtioneuvoston päätöksistä huolimatta vaan sama jatkuu ja huomenna taas juntataan päätös johon ei edelleenkään ole valtuuksia. Uskomatonta. Kyse ei ole enää säästöistä vaan kepujen mielenosoituksesta jonka viesti on meille ei vittuilla, me olemme kärsämäen valta.

    Äänestä

ei kepulit myönnä töppäystään, turvaavat Atte-korttiin

Äänestä
  • Se sopimus ei sido ketään muuta kuin kärsämäkisiä. Esim. ppky Selänneteen ei edes tarvitse käsitellä koko asiaa koska se ei heitä sido millään tavalla tai tasolla.

    Jos Attendo ei saa ppky Selänteen kautta kärsämäen sotepalveluiden järjestämistä vuoden alusta kun kesken vuoden se ei onnistunut pölkyllä on kärsämäkisten päät ei kenenkään muiden.

    Ei se (sopimus Attendon kanssa) mikään turva ole vaan tuho. Siitä esimerkkinä huominen kokous missä keput taas junttaa koska heillä ei ole edes vaihtoehtoja koska sopimuksessa on nimet alla.
    JOS Attendo ei saa edes vuoden alusta kärsämäen sotepalveluita Attendo vie kunnan käräjille sopimusrikkeestä ja siinä sitä sitten ollaan.

    Äänestä

ooohaaa se varmaaa!

Äänestä

Kepulit leikkii kissaa ja hiirtä persuilla.

Äänestä
  • a ja valtuuksien ylittämisillä ne leikkii. Valitettavasti kyseessä on luottamustehtävillä leikkimistä kunnallispolitiiikan varjolla. Hyvä sanavalinta, leikkiminen. Kuvaa tasoa enemmän kuin hyvin kuinka kuntaa johdetaan. Kuin pienten lapsien leikkiä hiekkalaatikolla.

    Äänestä

Laskujeni mukaan kärsäpersut menettivät 8 % kannatuksestaan. Tätä menoa jatkuen ei kahden vaalikauden jälkeen ole heistä kuin muistot jäljellä.

Äänestä
  • kiertokouluako kävit..2 vko

    Äänestä

Tätämenoa jos jatkuu kepujen valta ei kahenkauven päästä ole koko kärsämäen kuntaa. Kärsämäen kylä voipi olla, joka kuuluu XXX kuntaan.

Timo F: n sanoin näettehän Te, että meidän on säästökohteita löydettävä ja se on SOTE ja nyt ollaan säästämässa, veli TIMO.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PS nousee kirjoitti:

Kuten Kärsämäen kansalaiset-ja kunnan luotamus-elimet on huomannut, että vain ja ainostaan PS valvoo kunta-laen noudattamista ja on nostannut kanatusta V. Vennamon hengessä "rosvot kiinni"- poliitiikallaan, myös €-vaaleissa tuli PS jälleen "Jytky" -ja loistava vaalitulos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu