Kaksi suurta luuseria

Luuseri persut ja demarit kiistelevät kumpi on suurempi häviäjä. Hyvin tappiollista toimintaa molemmilla.
Persujen tappiosta nolon tekee Timo Soinin hehkutus jytky kakkosesta.
6147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Molemmat kuuluvat eittämättä pieniin puolueisiin tästä lähtien.

Äänestä

Miten persut hävisi? Uutisten mukaan saivat lisäpaikan ja nostivat kannatustaan viime eu-vaaleista. Demarit kyllä otti kunnolla takkiinsa.

Äänestä

Jutta teki hienon pohjatyön demarien kannatuksen persmäelle alamäkeen!

Äänestä
  • ketä nykypäivänä enää voisi kiinnostaa kuka saa mitäkin ääniä ja miten puolue menestyy,kyllä se maailma pyörii siitä huolimatta kuka siellä ns."vallan kahvassa on" .....mutta pitäähän kansalle narrit olla ja sirkusmeininkiä jota jotkut vielä tosissaan uskovat heidän sanomisiaan, enskeväänä taas markkina/sirkus- pellet saapuu estraadille ja kansa kihelmöi

    Äänestä

  • herraja narri kirjoitti:

    ketä nykypäivänä enää voisi kiinnostaa kuka saa mitäkin ääniä ja miten puolue menestyy,kyllä se maailma pyörii siitä huolimatta kuka siellä ns."vallan kahvassa on" .....mutta pitäähän kansalle narrit olla ja sirkusmeininkiä jota jotkut vielä tosissaan uskovat heidän sanomisiaan, enskeväänä taas markkina/sirkus- pellet saapuu estraadille ja kansa kihelmöi

    Enemmän kuin yksittäisten puolueiden tilasta olisin huolissani siitä, että
    Itä-Suomen ja varsinkaan Pohjois-Karjalan ääni ei kuulu enää millään tavalla
    EU parlamentissa. Savokarjalan alueella pitäisi olla EU- vaaleissa vain yksi
    puolue, jotta saataisiin useampi kuin nolla puolestapuhujaa.
    Äänestämättä jättäminen on kuin paskantaisi omaan pesäänsä.

    TÄTÄ MENOA ME OLEMME ANTANEET VALTAKIRJAN EU:N LIITTOVALTION
    SYNNYTTÄJILLE, ME OLEMME KOHTA SAKSAN OSAVALTIO.

    Äänestä

Se hyväpuoli siinä on ettei hommat enää tästään pahene, kurjuus jatkuu entisellään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huonoja kirjoitti:

Luuseri persut ja demarit kiistelevät kumpi on suurempi häviäjä. Hyvin tappiollista toimintaa molemmilla.
Persujen tappiosta nolon tekee Timo Soinin hehkutus jytky kakkosesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu