Rosvomarket Hyvätuuli?

K-"Supermarket" jako mainoksen, jossa NYT TASARAHALLA!

Esim. 2 grillattua broilerin koipireisipalaa maksaisi tuon mainoksen mukaan 2€.

No hyvä. Mainoksessa ei kuitenkaan ole, että vain PLUSSA-kortilla!

Kuitenkin tuo "kassaneiti" vanha harppu, napakasti väitti, että ne maksaisi 4€!

Että minkälainen ROSVOKASSA/ROSVOMARKET se oikein on?

Rikollista vastenmielistä toimintaa.
9431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Laita itte rilli kuumasks.

Äänestä

Heh, joo ja grillaan vielä paljon paremmin, palaneita, rikkinäisiä näkyivät olevan, pitäkööt koipensa. Haiseva kauppa. Yök.

Äänestä

Joo on ihan samanlainen havainto; vanha koppava kälättäjä siellä mesoo.

Voi saasta mitä tautisia...

Äänestä
  • Kohta näytetään sulle mistä kana kusee. Vai vanha..Vanhassa vara parempi. Hoitaa työnsä ja pitää paikat puhtaina.

    Äänestä

No voi harmi,jäävätkö ostamatta koivet? Eikö sinulla ole tuota tarvittavaa korttia? Jos ei niin voisikohan sen hankkia? Vai onko se semmoinen maksullinen kortti?
No voimia sinulle,varmasti tulee vielä tarjouksia joihin ei tarvitse korttia ensinkään!

Äänestä

Köyhät punikit täällä taas itkee elämän kurjuutta.

Äänestä

Ei Lidelissä mitään Kortteja tarvii ???

Ja hyvä niin...Eipähän tarvitse tukea K ja S ryhmän Mafiaa.

Äänestä

Joo tuo on ihan totta, mä en todellakaan suosi mitään korttikytkykauppaa, se on pelkkää kilpailun vääristämistä, en edes aio hankkia ko. korttia.

Niin ja olisihan se asiallista kertoo ns. mainoksissa, mikä on "kortilla" ja minkä saa muuten vaan"halvalla".

Ärsyttää sellainen yksioikoinen räpätäti joka napauttaa hinnan kuin alkossa tai apteekissa ja äyskii tiuskii että se on vaan PLUSSAkortilla!

Halavatun nariseva kurttu, ei kun NASEVA KURTTU!!!

Äänestä
  • Minä asiakkaana ainakin arvostan Hyväntuulen kauppiasta, koska tarjoaa vanhoillekin naisille työpaikan kassanhoitajina. Monissa kaupoissa 60 v. mummeli olisi jo kauhistus, mutta asiakkaaksi ja rahaa tuomaan kyllä kelpaa.
    Ja jos se niiden ääni vähän nariseekin, niin se on vain ajan patinaa...

    Joten turha teidän märkäkorvaisten on louskutella leukojanne, sillä tulette itsekin vanhoiksi jos siihen asti yleensä ennätätte.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harpunmarket kirjoitti:

K-"Supermarket" jako mainoksen, jossa NYT TASARAHALLA!

Esim. 2 grillattua broilerin koipireisipalaa maksaisi tuon mainoksen mukaan 2€.

No hyvä. Mainoksessa ei kuitenkaan ole, että vain PLUSSA-kortilla!

Kuitenkin tuo "kassaneiti" vanha harppu, napakasti väitti, että ne maksaisi 4€!

Että minkälainen ROSVOKASSA/ROSVOMARKET se oikein on?

Rikollista vastenmielistä toimintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu