Nilsbyn kanava pitäisi avata

Miksi Nilsbyn siltaa ei koroteta ja Nilsbyn kanavaa avata??

Vinkkinä vaan kunnanisille, että se lisäisi matkailua, monet turkulaiset ja kaarinalaiset veneilijät haluaisivat ajaa pieniä suntteja pitkin Paraisille.
1159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos suostuisit maksamaan umpeen kasvaneen kanavan niin miksikäs ei.....sitä kanavaa ei ole voinut millään veneellä kulkea ainakaan 80 vuoteen äitini kertoman mukaan.Ja on vielä kymmenien maanomistajien vesijättö alueella että valitusten käsittelyyn menisi noin viisi sukupolvea.Ja sitteen 200 vuoden kuluttua mahdollinen ympäristölupa tulisi ely-keskukselta niin vihreät löytäisivät sieltä kuitenkin rupisammakon muumion.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksi veneilija kirjoitti:

Miksi Nilsbyn siltaa ei koroteta ja Nilsbyn kanavaa avata??

Vinkkinä vaan kunnanisille, että se lisäisi matkailua, monet turkulaiset ja kaarinalaiset veneilijät haluaisivat ajaa pieniä suntteja pitkin Paraisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu