Ottakaapa selvää joku nuorempi mitä on ne laukkumiehet Kärsämäellä.
Kulkevat ovelta ovelle.Vanha ei uskalla edes niitä päästää sisälle
kulkumiehiä
ikäihminen 13
4
178
Vastaukset
Hei nimimerkki "ikäihminen 13". Mitä laukkumiehiä tarkoitat? Onko näitä useikin käynyt oven takana kolkuttelemassa. Mielenkiintoista.=) Minun ovella ei ole näkynyt vaikka kiertelevät varmaankin kirkonkylällä. Jos ovatkin tavallisia kauppamiehiä. Nythän on liikkeellä vaikka mitä myyjää.
- Taasko sinä nostat
kokouspalkkion kokouksesta missä kulutat aikasi netissä? Hyi hyi
- En ota kantaa
mutta eikö ne laukkumiehet kerää adressiin nimiä joilla saadaan Kärsämäki-palstan sheriffi siivottua palstalta pois=)
- haukkumiehet
En ota kantaa... just tämän tyyppisiin adresseihin täällä hyvin herkästi nimiä saadaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75650
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368