Onko olemassa virallista tilastotietoa siitä, kuka näitä onnettomuuksia aiheuttaa? En googlettamalla löytänyt sellaista, missä olisi sekä ikäryhmittäin että sukupuolen mukaan luokiteltu.
Kuka aiheuttaa kolareita? (tilastoja?)
7
263
Vastaukset
- kouluttaja3
On olemassa. löydät liikenneturvan sivujen kautta reitin: www.liikenneturva.fi
Tossa on yksi: http://www2.liikennevirasto.fi/julkaisut/pdf3/lti_2013-08_liikenneonnettomuudet_maanteilla_web.pdf
ja tossa lisää tiedonnälkään:
http://www.tilastokeskus.fi/til/ton/tau.html - harakiri
Tumpelot ja kamikatze kuskit
Ei oikein ole. Henkilövahinkoihin johtaneista onnettomuuksista tilastoja saa helposti, mutta kun suurin osa kolareista on parkkipaikoilla tapahtuvia peruutuskolhaisuja, niin niitä ei pahemmin tilastoida.
entäs ne rattiin nukahtaneet,yhtä vaarallisia kuin rattijuopot.liekö tilastoitu..tuli vaav mieleen
- munkkia poskee
Lihavat pullukka rekkamiehet sairastaa uniapneaa ja muutki pullukka posket!
- munkkia poskee
Lihavat pullukka rekkamiehet sairastaa uniapneaa ja muutki pullukka posket!
- Pönde12
Kaikista vakuutuksen perusteella korvatuista liikennevahingoista löytyy tilastoja:
http://www.lvk.fi/fi/Tilastot/Tilastot/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899