Olen syönyt ym. Lääkettä 150 mg/vrk ja paniikki oireet ovat kadonneet. Valitettavasti seksuaaliset halut ovat palanneet, mutta kyvyt kadonneet. Kiihotun kyllä kuten ennenkin, mutta kun tosi toimet alkavat n. 3 min kuluttua ei enää onnistu. Tosi ikävää. Auttaisikohan joku erektiolääke vai pitääkö alkaa harkitsemaan lääkityksen alasajoa? Lekurille mulla on aika vasta juhannuksen jälkeen ja kesä on saanut kuitenkin halut taas liikkeelle.
Sertralin Orion - Potenssin katoaminen
FinHawk
2157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sertraliini, kuten kaikki SSRI:t, voi aiheuttaa sinullekin pysyvän impotenssin, jos jatkat aivosi epänormaali kuormittamista riittävän kauan. Etsi lisätietoa internetistä post-ssri sexual dysfunction hakusanalla niin saat paremman siitä millaisesta riskistä on kysymys. Eihän sitä pysyvää ongelmaa kaikki saa, mutta hieman kuumottava riskihän se on.
Niin vaaroista olen kuullut, mutta nyt vain haluisin tietää ennen kun pyydän lääkäriltä sika kalliita erektiolääkkeitä onko niistä apua?