HIILEN suosiminen vei vihreiltä Mepin

Kiitos Ville Niinistön lehtolapsen. Hiilen. Vihreät hävis. Taas !
17143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kotimaisen energian korvaaminen kivihiilellä antoi korvauksen vaaleissa. Ville Niinistön hillitön turveviha kostautui.

Äänestä

Joku laki sieltä ympäristöministeriöstä on tosiaan taas tulossa estämään turvetuotantoa , kotimaista energiaa.

Äänestä

Voidaan varmaan lopettaa turpeen nosto kun varastot on jo täynnä. Ei käy kaupaksi.

Äänestä
  • Vapo vaatii turpeen veroja aikaisemmalle tasolle ennen nostoa. Kyllä verotus on tosi tehokas keino kaiken järkevän toiminnan lopettamiseksi.

    Äänestä

  • Tuhannet työpaikat ovat nyt sitten uhattuna.

    Äänestä

  • kiitoksia paljon kirjoitti:

    Tuhannet työpaikat ovat nyt sitten uhattuna.

    2000 työpaikkaa kadonnut alalta ja varastoissa seisoo puolen vuoden tarve turvetta. Hallituksen tavoite oli parantaa kasvua ja työllisyyttä. Hiilen tuonnilla se varmaan onnistuu .

    Äänestä

tervassa ja höyhenissäkö se hiilihemmo rundattiin?

Äänestä

Täytyy meidän vihreiden puhaltaa yhteen hiileen!

Äänestä

Vihreät on suurin ekotuhopuolue, kannattavat kansojen siirtoa etelästä
pohjoiseen jossa energia maksaa ja työkulttuuri on ainoa mahdollisuus elää,
kun
taas viidakossa ruoka putoaa suuhun tai ainakin lähelle.

http://timosoini.fi/2014/06/vihreita-vastauksia/
Vihreitä vastauksia

8.6.2014 Timo Soini


Vihreät hävisivät EU-vaalit seisaalleen.

Puoluekokouksessa Vihreät ottivat kantaa sterilisaatioon ja eutanasiaan.

Siinä on vihreät vastaukset nykypäivän ongelmiin. Sterilisaatiota nuorille ja eutanasiaa eläkeläisille.

Humpuukipuolue , joka ajaa kuoleman kulttuuria.

Äänestä

täytyy Suomessa, vaikkeri kesällä paljoa. Tulva vie maat mereen, jos ei suurta puustoa saada kasvamaan, rsim. Balkkanilla.ja Brasiliasskin.
Suomessa suuret puut suojaa pieniä puita kaatumiselta.

Äänestä
  • Tulva vei jo Annu Sinnetädin meppipaikan. Nythän vehreät ovat julistautuneet myös Ydinvoimamyönteisiksi !
    Mutta kotimainen puuklapi ja turve on ja pysyy vihreille kirosanoina.

    Äänestä

  • puukpapi kirjoitti:

    Tulva vei jo Annu Sinnetädin meppipaikan. Nythän vehreät ovat julistautuneet myös Ydinvoimamyönteisiksi !
    Mutta kotimainen puuklapi ja turve on ja pysyy vihreille kirosanoina.

    Vihreät on vallanhimossaan unohtaneet tavallisen ihmisen ja vaaleissa hitaimmatkin sen jo osoittivat. Se tytteli öljynporauslautalla vei viimeisetkin epäilijät muiden joukkoihin.

    Äänestä

  • Kansalaiset kostivat kirjoitti:

    Vihreät on vallanhimossaan unohtaneet tavallisen ihmisen ja vaaleissa hitaimmatkin sen jo osoittivat. Se tytteli öljynporauslautalla vei viimeisetkin epäilijät muiden joukkoihin.

    Ville söi tänään taas sanansa.

    Äänestä

  • Kansalaiset kostivat kirjoitti:

    Vihreät on vallanhimossaan unohtaneet tavallisen ihmisen ja vaaleissa hitaimmatkin sen jo osoittivat. Se tytteli öljynporauslautalla vei viimeisetkin epäilijät muiden joukkoihin.

    Minineuvotteluissa VihreäPuolue erehtyi tukemaan Länsiväylän ja metrotunneleiden kaivuita. Valitettavasti kotimaiset hiilikaivosmiehet on niin, niin ja niinistön vähissä.

    Äänestä

Eipä 8 miljardin tuontienergian korvaamisesta kotimaisella puhuttu mitään hallitusneuvotteluissa. Ei taida olla minkäänlaista halua laittaa asioita kuntoon.

Äänestä
  • Tuontienergiasta suurin osa tuodaan Venäjältä myös hiili. Taitaa tulla kohta pakko pistää asiat kuntoon halusipa tai ei.

    Äänestä

Ydinvoimaäänestyksen jälkeen vihreät lähtevät hallituksesta. Sen jälkeen hiilihemmot poistuvat ja voidaan siirtyä taas kotimaiseen energiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiiliVille kirjoitti:

Kiitos Ville Niinistön lehtolapsen. Hiilen. Vihreät hävis. Taas !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu