JOHANNA TUKIAISELTA TAPPOUHKAUS

Yhdyskuntapalvelua suorittava tuomittu väkivaltarikollinen uhkailee facessa ihmisten tappamista. On se vaan ihme miksi tämä hullu saa riehua vapaalla jalalla, POLIISI HUOM: Ottakaa nyt talteen Tukiainen ettei pääse oikeasti käymään huonosti. Jälkikäteen on turha pidätellä kun p a s k a t on housussa.
5577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä höpiset. Itseään se tapattamassa oli.

Äänestä

Eikös ollut myös paparazzit listalla.Tosin ilman niitä ei olis tuksulla ajankohtaisia kuvia.

Äänestä
  • Tuksu kommentoi Hymyn artikkelia (Facessa 28.5.14):

    ”Se Hymyn juttu on muuten ihan täyttä pas-kaa taas kerran. He laittoivat sen sinne, koska saivat useita uhkaussoittoja, julkisen sanan neuvosto ollut varmaan myös yhteydessä, ja tein itse rikosilmoituksen Hymyn päätoimittajasta. Kyllähän sitä siinä vaiheessa varmaan mielellään yksi pikkuinen "posiitivinen" juttu laitetaan joka sekin oli pelkkää pas-kaa!

    saa-tanan paparazzit!!!!!!! tapan teidät!”

    Äänestä

kyllä näyttöä mihin se pystyy,kymmeniä pahoinpitelyjä ja osa teräaseella,rattijuopumuksia, huumerikoksia ja kaikkea muuta mukavaa. Äkkiä se kyllä tappaakin jonkun. Narsisti kun ei tajua tekeekö väärin vai ei. Sen takia ehdoton linnatuomio käytäntöön ja heti.

Äänestä
  • Narsisti tietää kyllä täysin hyvin tekevänsä väärin. Ei vaan välitä, kun aina on joku nerokas syy miksi oli oikeus tehdä väärin. Mikään ei ole oma vika, aina onnistuu jotenkin puhumaan itsensä syyttömäksi, vaikka sitten valehtelemalla jos ei muuta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hullut pois kadulta kirjoitti:

Yhdyskuntapalvelua suorittava tuomittu väkivaltarikollinen uhkailee facessa ihmisten tappamista. On se vaan ihme miksi tämä hullu saa riehua vapaalla jalalla, POLIISI HUOM: Ottakaa nyt talteen Tukiainen ettei pääse oikeasti käymään huonosti. Jälkikäteen on turha pidätellä kun p a s k a t on housussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu