Miten nyt suu pannaan ? Pysäyttäkää Kokoomuksen idioottihankkeet myös liittovaltiokehityksestä, koska heidän kanssaan tulette nykyään niin hyvin toimeen.
Tässä teille DEMARIT !
kepu oli oikeassa
9132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=Diu6dY6x6sM
Tässä !
tuttavani valittavat jatkuvasti rahanvaihdon hankaluutta ja kurssien laskentaa mitä tahansa euroilla ostettaessa.
Minun tuttavani valittavat liian vahvaa euroa mikä heikentää suomalaisen teollisuuden kilpailukykyä, heikentää vientiä ja hävittää suomesta työpaikkoja. Tuntuu tuo rahanvaihto kovin heppoiselta kun oman valuutan devalvointimahdollisuus on olemassa.
Muistaako kukaan Erkki Liikasen vaalilupauksen aikanaan? Lupaan lapsilisät kolmikertaistaa jos pääsen. Yhteiskunnan rahojen loppumisen myötä häviää myös aatteet. Hyvä pullamössö sossu sukupolvi kasvamassa.
Liikanen lupasi kaikkea kansalle ( saadakseen ääniä demareille) ja meni itse pankkiin töihin. Sellaisia kieroja ne demarit ovat. Toivottavasti Rinteelle ei käy samoin kuin Kataiselle, että pää ei kestä mukana omissa sotkuissa. Sillä silloin tämä kansa kyllästyy aivan varmasti tuon puolueen touhuun ja edessä on ennenaikaiset vaalit !
On selvää, että demarien kannattajat siirtyvät muihin puolueisiin, mikä on järkevääkin. Mikään sosialistipuolue, ei missään Euroopan maassa ainakaan, ole pettänyt noin lipevästi äänestäjiään.
yllättävän hyvin sen paineen ja p a s k a n mitä tyhmä kansa asetti asiassa kuin asiassa. Teki hallitus mitä tahansa, mikään ei ollut vinkujien ja valittajien mielestä hyvin, ei mikään. Kun ei valittamista asiaperustein löytynyt, valittiin henkilökohtaisuuksiin käyvä mollaaminen. En havainnut että Katainen olisi koskaan asennoitunut ylimielisesti haastatteluissa vaan koetti kärsivällisesti selvittää asioita ja niiden taustoja. Urpilainen sen sijaan paljasti heikot korttinsa jo ministeriuransa alussa mauttomuuksilla, esimerkikkinä vaikka verkkosukat tai YES WE CAN -hihhulointi antoivat nolon kuvan koko naisesta. Myös Rinteellä on kova työ saada aikaan uskottava kuva itsestään sen öykkärikuvan tilalle joka hänellä vielä on. Siihen tarvitaan järkeviä toimia yksi toisensa jälkeen niin ehkä julkisuuskuva paranee pikkuhiljaa.
Siis: Kataisessa on yksi "vika". Hän on Kokoomukselainen. Muuta ei tarvita. Laivansa jättänyt kapteeni ! vastuunpakoilija ! Demarit taas ----jooopa, voi voi ja hajotkoon koko puolue !
Demareiden loppuporukkakin voisi loikata perussuomalaisiksi. Saataisi kokoomusta suurenpi puolue tähän maahan.
Ehdottaisin Ruotsiin muuttoa heillekin :)