Nämä on hulluja
kysyjälle ok
653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kuule nyt ku.sipää mistä sinä saat päähäsi että tuo olisi minulle jotekin ok? täytyy olla siis täydellinen idiootti joka väittää moista. en hyväksy relativismia. ja lisäksi en itse kuulu mihinkään uskontokuntaan, olen täydellinen ateisti.
tämän ilmoitan myös aina oppilailleni kun ryhdymme käsitellemään filosofiassa ontologiaan / metafysiikkaan liittyviä kysymyksiä. filosofialle kun mikään ei saa olla pyhää. kaikille uskonnoille uskonto on pyhää ja se ei ole tieteen tarkoitus.
minua rasittaa tässä teidän "monikulttuurillisuus" käsitteessä se, että te yhdistätte monikulttuurillisuuden vain ja ainostaan islamiin. te pölhöperSSut ette ollenkaan tajua että monikulttuurillisuutta on ollut aina ja tulee olemaan. niin musiikissa, ruuassa, pukeutumisessa ja vaikka vaikka pöytätavoissa.
siihen saakka monikulttuurillisuus on ok kun sillä ei alisteta ketään. mutta heti kun sillä yritetään sortaa ihmisiä niin silloin siitä pitää sanoitua irti. yksinkertaisesti siksi että silloin sikotaan yk:n ihmisoikeuksien julistusta, jonka mukaan jokainen syntyvät ihminen on tasa-arvoinen ja vapaa.
tätä te pölhöpperSSut ette tajua. teidän pontimena on pelkkä rasismi, jota te täällä viljelette. olen kysynyt esim monta kertaa että miksi ihmeessä te ette koskaan puutu siihen miten vanhalestadiolaiset suhtautuvat naisiin? siihen ei riiitä vastaukseksi että "ne naiset ei itse valita mitään".
nimittäin samalla periaatteella voidaan väittää että islamilaiset naiset itse haluavat että heidän ympärileikataan. muuten he eivät kelpaa omasta mielestään miehille. sen vuoksi myös tämä koko kulttuurijuttu pitää ymmärtää kokonaisuutena eikä jauhaa sitä typeriksi palasiksi.
oliko 90 % filippiineillä muslimeita? Siitä on kysymys.
100 % persuista tykkää pikku kakkosesta !!! Se on se oikea kysymys.
Minä ainakin tykkään enemmän kakkosesta, kuin ihannoimastasi kolmosesta:D)))
Eikös tämä "kysyjä" ole homo?
Taidat olla itsekin sen homokavereita kun niin hyvin tiedät. Taasko on oltu Tähtitorninmäellä puuhastelemassa ja vielä kirkkopyhänä !!!