Yhdellä sanalla

Kuvaile hänet yhdellä sanalla.
Sanalla mikä sopii häneen tai vaikka adjektiivillakin.
Tai vaikka eläin mikä muistuttaa häntä jotenkin.
Näin leikkimielisesti.
37394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Yhdellä sanalla.. ei pysty. Harvoin, saavuttamaton, kaipaus, hellyys, ymmärrys, haikeus..

Äänestä

Kettu.

Äänestä

Luin viimeisen sanan: KANKEUS ? =D

Se olkoon sana jonka valkkaan.

KANKEUS

Äänestä

Lumikko

Äänestä
  • haha haha

    Äänestä

Viisas kuin pöllö mutta leikkisä kuin saukko vaan vangitsematon kuin tuuli ja komea kuin meri mutta rakas kuin jumalallinen olento

Hyvää yötä

Äänestä

Vastustamaton.

(niin monin eri tavoin)

(kaikilla sektoreilla)

Äänestä

se on vilkas kuin lumikko ulkonäöllisesti muistuttaa kettua....ja älyllisesti käärmettä

Äänestä

Kysymysmerkki

Äänestä

(ihan) Käsittämätön !!!

-positiivisesti siis.

Kaikki parhaat superlatiivit sopii !!!

Äänestä

Inaha

Äänestä

mies

Äänestä

nenäkäs.

Äänestä

Alfauros

Äänestä

ja pippuriksi muutun ja menen pois mököttämään

Äänestä

Mies on.

Äänestä

mummolook ja miehinen leuka

Äänestä

❤❤❤❤❤

Äänestä

Testosteronipaukku.

Äänestä

Oikeasti se vaatisi tuntien keskustelun tai häneltä yhden pitkän katseen, mutta jos pitäisi kuvailla häntä yhdellä sanalla, niin se voisi olla esim.

kumarreksituteskenteleentuvaisehkollaismaisekkuudellisenneskenteluttelemattomammuuksissansakaankopahan

Äänestä

Pettymys. Oikeasti oli ihminen, jonka seuraa kaipaan. Iloinen, puhelias, rento, turvallinen, seksikäs, rauhoittava, rakastettava, haluttava, ihana...lopulta vain se pettymys. Onhan noita muita ihmisiä maailmassa...eiih...en jaksa ajatella...

Äänestä

Positiivinen energia

-> m

Äänestä

Eroottinen.

Äänestä

Hän on haluttava.

Äänestä

SEXIKÄS.








Minäki sua ,pus.

Äänestä

raivostuttavanärsyihana :)

Äänestä

laiskiainen

Äänestä

Suloinen karvaiseksi.Tunnen jotai ihmee hellyyttä sitä kohtaan. En käsitä :s
Varmaan hyvä kainalo ,huoh.

Äänestä

Riipparit.

Äänestä

Muistuttaa majavaa, hällä isot hampaat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanalla sanoen kirjoitti:

Kuvaile hänet yhdellä sanalla.
Sanalla mikä sopii häneen tai vaikka adjektiivillakin.
Tai vaikka eläin mikä muistuttaa häntä jotenkin.
Näin leikkimielisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu