Täällähän te olette!

lastAndpast

Mikään muu osio Suomi24 ei ole niin keskusteltu kuin Helluntailaisten palsta.(tarkastin asian)

Olenkin ihmetellyt että missä te olette?

Kokouksissa ei näy juuri ketään,evankelijointia tuskin kuulee,,Seurakunnat rahavaikeuksissa,lähetit kerjää rahaa,,,no ylistysmusiikki kyllä raikaa,,,mutta se maallistuminen.

Tämä on ihan turhaa olla täällä,saatanan keino vain viedä aikaanne,mitään ei saavuteta vai onko joku tullut uskoon tämän palstan kautta??

Ja nyt niitä puoltoääniä kiitos!

10

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällä ollaan...

      Niin tämä on vain niille, jotka on kutsuttu maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi kutsutuille, niille Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi seurakuntaa ja seurakuntiaan rakentamaan, ja sen ohessa sitä Jumalan valtakunta yhteyden / yhtenäisyyden Kristuksessa Jeesuksessa mahdollistavasta, pelastukseksi Krist. vaihtoehto mahdollisuudesta, jonka rakentajiksi olemme kutsutut, sitä hyvää sanomaa julistaviksi, ja siihen Jumalan valtakunta yhteyteen kaikkia niillä Raamatun UT mukiasille ehdoilla kutsuviksi, ja niitä jotka tähän yhteyteen haluavat, alkuun ohjaaviksi, ja opettamaan heillekin kaikki mitä Kristus Jeesus ja / apostolinsa on sanonut ja opettanut, ja kehoittanut pitämään ja täyttämään, ja miten.

      Mutta on tarkoitettu kaikille muillekin näistä kaikille hyväksi puolen asioista kiinnostuneille, ja asiallisesti kysymyksiä esittämään haluaville, ja niistä asiallisesti ja rakentavasti keskustelemaan halukkaille. Mutta ei ole tarkoitettu häirikölle. Niille "pirun" hyväksi ja puolesta hyvin, sille uskollisesti ja kuuliaisesti, = siihen uskovasti ja luottavasti elämään, toimimaann ja vaikuttamaan haluaville.

    • Sun jumalas on pahempi kuin saa-tana. Onkohan sulla skitsofrenia vai miksi sun ajatus töksähtelee ja takkuaa aina yhden sanan kohdalla niin että siitä tulee aina monta versiota. Ei terve ihminen ymmärrä sun sairaan jutuista mitään.

      Uskoko susta on tollasen tehny?

      • hyvä ope

        Noin puhutellaan ystävällisesti kuten tuleekin kanssamatkaajia !


      • Sääliksi käy.

        Sarihan on siis luopio joka seuraa Saatanaa,helvettiin menossa siis.


    • Kyllä se jämpti on näin, Susse.

      Koitas seuraavan kerran sillä hamarapuolella, jos tehois tykimmin.

      Itse olen tykästynyt noihin Eskon mietelmiin, syvällisiä kun ovat.
      Vaatii vain pikkusen enemmän keskittymistä.

    • Ketjun aloittaja antaa ymmärtää, että tämä palsta vie helluntailaisten ajasta niin paljon, etteivät he enää ehdi kokouksissa käymään ja seurakunnat ajautuvat jopa taloudellisiin vaikeuksiin tästä syystä.

      Luulen, että syynä seurakunnan kokouksissa käymättömyyteen on helluntailiikkeen maallistuminen, liikkeen siäsiset riidat ja äärikarismattisuus. Tällä palstalla tuskin on asiaan suurtakaan vaikutusta. Ehkä sen verran kuitenkin, että joku helluntailaisuudesta kiinnostunut saattaa miettiä asiaa hieman tarkemmin, kun saa tietää tällä palstalla liikkeestä laajemmin, kuin sen omilta kanavilta.

      On erittäin toivottavaa, että helluntailaiset ja muutkin aiheesta kiinnostuneet pysyvät edelleen palstalla keskustelemassa. Tämä palsta on nimenomaan tarkoitettu keskusteluun helluntailaisuudesta, joten ketujun aloittajalla on väärä kuva siitä, että palstan tarkoituksena olisi ihmisten uskoontuleminen.

    • On hyvä olla siellä, missä on iankaikkisen elämän sanat.
      [Joh. 6:67]

      Johannes 17
      1 "Tämän Jeesus puhui ja nosti silmänsä taivasta kohti ja sanoi: - "I s ä, - hetki on tullut, kirkasta Poikasi, että Poikasi kirkastaisi sinut;
      3 Mutta tämä on iankaikkinen elämä, että he tuntevat sinut, joka yksin olet totinen Jumala, ja hänet, jonka sinä olet lähettänyt, Jeesuksen Kristuksen."

    • roskaposti.

      Ei ollut eilen kokouksessa paljoa porukkaa,vanhemman puoleisia vaan.Onko kaikki nuoret täällä?

    • paa ppaa

      Täällä kaikki Hellarit nykyään on,kuvittelevat että evankelijoivat ja ovat Jumalalle mieliksi kun täällä väittelevät osallistumalla keskusteluihin.
      Jo on aikoihin eletty.

    • Tptta puhut

      Netti on aikamme pahimpia saastuttajia. Epäjumala, synninpesä, aikavaras.

      Herra armahda.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      219
      1490
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1296
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      6
      1157
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      17
      1156
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      958
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      930
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      895
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      870
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      41
      828
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      813
    Aihe