Ostamassa audi TT 2.0tfsi manuaali 2007

Ehkä ostan

Kertokaas vähä onko ollu ongelmia ja mitä kannattaa huomioida? Millanen kulutus? Onko ollu muuten mitään mainittavaa. Kakkos autoksi vaimolle mietin. Espoossa olisi 75tonnia ajettu musta. Nahat on ja litistetty ratti jne. Hintaa 22 800e. Eli iha vaa pari kertaa viikossa on autolla ajoa jumboon ja takasin kauppaan. Töihin tota vaimoa ei saa kirveelläkään niin ei sitä työajoa tule:)

5

2870

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunhan tokasin

      Vitsikäs veikko olet.Kivoja tarinoita osaat laittaa ;)

    • Aloittaja tääl

      Mikö tossa mun alotuksessa oli vitsikästä? Ekaa kertaa palstalla ja ei tule näköjää yhtäkää järkevää vastausta.

    • Tarkista nämä

      Jos mahdollista, selvitä paljonko kuluttaa öljyä. Noissa 2.0 TFSI koneissa on toisinaan ollut männänrengasvikoja, mikä saattaa oireilla jo noilla kilometreillä.

      Mittaristoviat ovat toinen tyypillinen vaiva. Kaverilla on kanssa TT ja siinä koko mittaristo menee pimeäksi silloin tällöin.

      Audi on kohtuullisen bensapihi. Keskimääräinen kulutus on siinä 6.5 - 7 litraa sadalle. Maantiellä pääsee parhaimmillaan alle kuudella litralla.

    • muute hyvä

      Itellä on automaatti neliveto TSFI 2010, ei suurempia vikoja ole ollut ennen kuin nyt kun s-tronic on alkanut kuumana nykimään, välillä kun tulee kaupunkiin pitemmältä reissulta on ihan hirveää nykimistä. Kylmänä vaihtaa kuin unelma mutta n. 30-50 km ajon jälkeen alkaa nykimään.

      Ilmeisest mekatroniikkayksikkö on hajoamassa, olisi tarkoitus viedä huoltoon tutkittavaksi ensi viikolla. Saas nähdä joutuuko maksamaan uuen ite vai saako takuuseen.

    • Audi takuu 2v

      Kun takuu on päättynyt mutta auto on vielä noin uusi, normikäytäntö on että tehdas antaa osat ja maksat vain töitten osuuden jos remppaa tarvitsee tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      41
      7044
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3958
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      46
      3384
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2959
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2736
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2206
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2163
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2117
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      40
      2078
    Aihe