Voisitko unohtaa.

Kiitos.
33275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

En voi.

Äänestä
  • jo kauan aikaa sitten.

    Äänestä

  • Onnistuu..onnistunut kirjoitti:

    jo kauan aikaa sitten.

    Kerro lisää. Mielenkiintoista.

    Äänestä

en voi etkä sinäkään ;))

Äänestä

unohtaa kun kukaan ei kaipaa sinua?

Äänestä

yritän kovasti.

Äänestä

Kenen pitäisi unohtaa ja kuka?

Äänestä

mun hänet vai? En pysty koskaan unohtamaan, ja tietää sen. Olen kyllä yrittänyt, jos sitä toivoisi.

Äänestä

Noin kauniisti kun pyydät, okei. Saat aina tahtosi läpi..mutta et ilman pientä taistelua!
Heippa.

Äänestä

Näin helppoa se oli.

Äänestä

pysyn kyllä kaukana mutta muistan ikuisesti, sorry!

Äänestä
  • Olisko parempi, hypnoosi avuksi?

    Äänestä

Aloittaja on ilmeisesti itse kokeillut hypnoosit sun muut eikä kykene unohtamaan kun kerta täällä pyörii.

Äänestä
  • Olisihan noita menetelmiä. Aihetta olis kokeilla.

    Äänestä

Mä voin kyllä mutta mitäs tehdään kun sä et pysty siihen.

Äänestä
  • Kerro, miten?

    Äänestä

pitäs unohtaa? Paljon on unohtunu, mutta tämmöset nostaa ne unohtuneet asiat takaisin sille paikalle, missä ne on joskus olleet.
Siispä, voin ja en voi.

Äänestä
  • Mitä tapahtuu silloin kun voit? Mitä ajattelet silloin?

    Äänestä

  • Kiitän. kirjoitti:

    Mitä tapahtuu silloin kun voit? Mitä ajattelet silloin?

    Mulla on paljon tekemistä livessä, silloin ne asiat unohtuu, pitää keskittyä siihen mitä teen, ettei tule virhearviointeja.
    Elikkä ajattelen niitä akuutteja asioita mitkä on just silloin tehtävä, ja suunniteltava ennalta.

    Äänestä

  • Mitä mun vielä kirjoitti:

    Mulla on paljon tekemistä livessä, silloin ne asiat unohtuu, pitää keskittyä siihen mitä teen, ettei tule virhearviointeja.
    Elikkä ajattelen niitä akuutteja asioita mitkä on just silloin tehtävä, ja suunniteltava ennalta.

    Paljon muuta toimintaa siis, muuta ajateltavaa.

    Äänestä

  • Kiitän. kirjoitti:

    Paljon muuta toimintaa siis, muuta ajateltavaa.

    Se kaikki pitää terveessä elämässä kiinni. Mielenkiinto säilyy kaikkeen mitä eteen tulee, ja mitä pitää ratkaista.

    Äänestä

MIksi pitäisi?

Äänestä
  • Kun on vaikeaa.

    Äänestä

Vaikuttaako siltä, että pystyisin.

Äänestä

Yritetty on vääntää rautalangasta....mutta ei hän unohdu. Mitä enemmän näen häntä tai mitä enemmän en näe häntä, sitä enemmän kaipaan ja rakastan. Eli anteeksi en pysty unohtamaan.

Äänestä

kuin myös, en pysty sama kuin edellinen.vaikka en näe kaipaan häntä enemmän ja kun näen kaipaan häntä en yksinkertaisesti pysty siihen .

Äänestä

Niinpä niin. Vihaan tätä.

Äänestä
  • MInäkin vihaan tätä tilannetta mutta en missään tapauksessa häntä.

    Äänestä

Kun näkemättömyys vain pahentaa tilannetta, pitäisi nähdä se ihminen että tilanne jotenkin aukeaisi näistä solmuista. Nyt jumitetaan palstalla.

Äänestä

en unohda, mutta en häiritse...anteeksi jos olen häiriöksi ollut

Äänestä

Yritän. Loppuelämä aikaa unohtaa.

Äänestä

Kiitän, kokeile ensin ottaa yhteyttä. Siten ei tarvitsekaan unohtaa. Sopisiko?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitän. kirjoitti:

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu