?
Millaisen aloitteen haluaisit häneltä
mieluiten?
19326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tekstari jossa kertoisi tunteistaan. Hoitaisin jatkon itse.
muutamia sanasia..
Haluan ja en halua, siinäpä ristiriita, nainen kun olen. En haluaisi mitään liian tunteellista aloitetta, vaan sellaisen joka tapahtusi ikään kuin vahingossa, vaikea selittää :). Menisin lukkoon jos yhtäkkiä alkaisi purkaa tuntojaan mua kohtaan. Meidän pitäisi törmätä fyysisesti jotenkin ja siitä se lähtisi. Tajusko kukaan :D?
Valitse vapaasti
1. Halaus ja suukko
2. "Olen niin kaivannut sua"
3. "Tavattaisko tavata jossakin muualla, kahden?"
4. "Haluaisin tutustua paremmin"
5. "Tulee niin ikävä, kun ei taas nähdä."
Ihan vaan ilmoitus tapaamispaikasta ja ajasta nyt just riittäis:)!
Yhdyn edelliseen tekstiin,en kirjoittajaan.
suorapuheinen tekstari, tai soitto.
Voisi ollakin paras jos hän esim. lähettäisi viestiä tai postia jossa ehdottaisi että voitaisko tavata. Loppu menisi varmaan omalla painollaan.
no fecebookki on keksitty
Jos tulis häneltä naiselta tekstari missä lukis että ois asiaa. Voisin soittaa takasin ja loppu olis pelkkää liukurilla laskettelua :)
"Moi, mitä kuuluu? Ei olla nähty pitkiin aikoihin, joten sopisko sulle (pvm, aika ja paikka)?"
Miesten pitäisi tehdä aloite, sitä mieltä olen. Tulisin viivana jos ehdotettaisiin.
Ootko ikkii aatellunna jotta jos toisella on vain konstit yhteystietojen ja toisella taas ei taida olla, niin silloon ei sukupuoli paljua auta asioossa.Vaikkakin jummarran hyvin periaatteellisen ja vanhoollisen pointtisi asiassa.
Nykyään ei aina ole kaikki niin kun oli ennen vanhaan isomummon ja isovaarin temmeltäessä niityllä ja heinälarossa toisteensa kanssa.Sillon oli tekstaritkin tuoheen kirjootettuja sydämmiä.
Voisin ite muuten niityllä koivun alla kelliä näin 2000 luvullakin ;)
Voi noita aikoja, silloin ei ihmiset julkisesti suhde ongelmiaan purkaneet.
Siellä koivin alla ne katseet ja lupaukset vaihdetiin ja juhannushäitä aina tanssittiin.
Voi niitä aikoja, ei ne koskaan enää palaa....
Kesällä koivun alle, joo mut uskaltaako enää valuttaa mahlaa juodakseen, vai onko ilman saasteet senkin pilannu?
Tekstiviestin, kamupyynnön ja tai-viestin fb.ssä. Puhelun. Jonkin noista ja vaikka kysymyksen haluaisinko kahville tms. Mitään rakkauden tunnustusta en heti haluaisi se olisi pelottavaa jotenkin.
Aloitetaan vaikka siitä, että hän lopettaisi leikkimisen, pakoilun ja kieltämisen. Kyllähän sen nyt näkee sokea Reettakin, että meillä natsaa.
Ja palstan näsäviisaille katkeroille: ei, tämä ei ole kuvitelmaa.
Haluaisin hänen kuiskaavan sen mun korvaan, kuiskaus on niin sexyä.
Jonkinlainen avaus häneltä. Kaipuu ilmaistu.
Hän tekee jo hyviä aloitteita, joten parempaa ei voisi toivoa. ;)