Niemeläntörmän leikkipuisto sitten puretaan kesäkuun loppuun mennessä. Tiedotteen mukaan aluetta kehitetään jatkossa uimarantana ja puistona. Voisi sinne pari keinua jättää pienimmille, mutta ei. Teineillä säilynee kesäillanviettopaikka. Saas nähdä, millainen puisto tuosta muodostuu vai jätetäänkö vain tyhjäksi kentäksi.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eii kai taas hotellia niinkuin 70-80 luvulla. Kerkesivät siihen sokkelit tehä jotka sitten peitettiin. ne on varmaan vieläkin siellä alla jos joku innostuu rakentamaan niin kaivaa vain esille
Mielestäni em. ranta ei ole ollut kovinkaan turvallinen leikkipuisto koskaan ollutkaan, saatika uimarantana, jota pidän vaarallisena, koska on paikotellen äkkisyvä ja pohjavirtaukset voimakkaat.
Puhumattakaan kovan virtauksen tuomista ällöttävistä kuonalautoista, joiden seassa tuskin on kiva uida kenenkään.
Jotain kivaa tietysti olisi tilalle kehitettävä, sillä kaunista ranta-aluetta en nyt ihan nuorison "kutupaikaksi" jättäisi.
kaiun mukaan siinä edustalla 6m syvä monttu joten vettä piisaa..