OpenSSL saa kaksi täyspäiväistä kehittäjää

OpenSSL saa kaksi täyspäiväistä kehittäjää
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/openssl saa kaksi tayspaivaista kehittajaa/a990848
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kunhan ovat täysipäisiä.

Äänestä
  • Eka vilkaisulla luin tuon aloituksen samoin (eli väärin :)
    "OpenSSL saa kaksi täyspäistä kehittäjää"

    Äänestä

  • painovirhepaholainen kirjoitti:

    Eka vilkaisulla luin tuon aloituksen samoin (eli väärin :)
    "OpenSSL saa kaksi täyspäistä kehittäjää"

    Onko niillä lääkärin todistus vai väittävätkö vain olevansa ?
    (onko mahdolliset "todistukset" todistettu "päteviksi" useamman lääkärin toimesta ?)OSAAKO VALITUT EDES MITÄÄN ?
    (vai onko ne jonkun sukulaisii joille on pitänyt löytää jotain puuhasteluu???

    Äänestä

Heh heh, kuinkahan monessa muussa protokollassa on tämä echo ping alive toiminto toteutettu uudelleenkäyttämällä vastaanotettu paketti. Koodissahan ei näy tällöin virhettä, kun vain palautetaan alkuperäinen - joka sattuu olemaan ylipitkä ja siis muistin jatke, mikä sitten on siinä perässä - palautuu myös.
Kuulostaa lähinnä siltä ohjelmassa 1. toteutettavalta toiminnolta, johon ei koskaan jälkeenpäin palata "kun se toimii" ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turvallista. kirjoitti:

OpenSSL saa kaksi täyspäiväistä kehittäjää
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/openssl saa kaksi tayspaivaista kehittajaa/a990848

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu