Miksi lieksa.fi

sivut eivät toimi, ole kansalaisten käytössä ??
397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Halutaanko estää ihmisiä käymästä sivuilla? Kuka haluaa sensuuria tyyliin Neuvostoliitto?

Äänestä

Totta. Bad Gateway

The proxy server received an invalid response from an upstream server.
Apache/2.2.3 (CentOS) Server at www.lieksa.fi Port 80
Joku nörtti keksii varmaan kohta luonnollisen selvityksen.

Äänestä

Näyttäisi olevan koko Pohjois-Karjalan Teamware-alustaiset webbisivustot pois käytöstä, Nurmes, Rääkkylä, Valtimo, jne. Käyttävät samaa alustaa/palvelinta jota ylläpidetään nähtävästi Joensuusta käsin. Ylläpito nukahtanut, eikä huomaa ongelmaa, pikku bootti palvelimelle voisi ehkä auttaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonpanttausta kirjoitti:

sivut eivät toimi, ole kansalaisten käytössä ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu