Olen 15v tulevan lapsen isä ja lapsen äiti on 16v rakkaus kihlattuani kohtaan on aivan suurenmoinen ja en ikinä halua hänestä luopua! Mitä mietteitä teillä liikkuu? :)
mitä ajatuksia teille tulee
11
119
Vastaukset
- Santeri 3 v
Siis tosi ihquu! Mä oon ite 3v ja mun morsian on 2,5 v. Me rakastetaan toisimme ja halutaan lapsii. Kihlois me ei vielä olla mut kyl me pian mennään.
- voi luoja
Oletpa lapsellinen
- mahtavaa
Hei. Ihailen rohkeuttasi sillä olet niin nuori vielä. Mitä ajattelet raskaudesta?
- tuleva isä :3
Minä olen siitä innoissani samoin tyttöystäväni! :)
- tuleva isä :3
Minä olen siitä innoissani samoin tyttöystäväni! :)
- Miesope
Mieleen tulee ihan se, että kuka sen lapsenne elättää. Kumpikaan yleistähän se ei ole luultavasti vielä moneen vuoteen.
Sitten mieleen tulee se, miten hyvin mahdutte toisenne tuntea. Onko teillä kokemusta siitä, miten toimitte kriiseissä? Osaatteko huolehtia yhteisestä taloudessanne? Siivota? Laittaa ruokaa?
Oletteko asuneet yhdessä? Miten ajatte kotityöt?
Entäpä, jos toinen alkaakin ärsyttää? Jos sinua kiinnostavat kaverit enemmän kuin vaipan vaihto? Jos halua pelata verkossa kavereiden kanssa mutta se tyttöystävä ei anna? Jos lapsi valvottaa öisin?
Onko lapsen hankkiminen niin pikkujuttu, että se onnistuu huonosti tuntemasi ihmisen kanssakin, sillä hyvinhän te ette toisianne voi tuntea? - Menikö oikein?
Sellaisia mietteitä, että olet keksinyt tämän aloituksen.
- Trollintunnistin
Totta. Selvä trolli.
- tuleva isä :3
Trollintunnistin kirjoitti:
Totta. Selvä trolli.
Me itseasiassa teemme tämän lapsen tarkotuksella! Toisaalta jokainen lapsihan on tarkoitettu jumala sen päättää että tuleeko sieltä vai ei! Jokaisella on myös omat hetkensä milloin mennä pois! Mutta jos luoja suo niin meille tulee lapsi! ♡
- Suuren perheen äiti
Lasen hankkiminen teitoisesti tuossa iässä ei ole mitään, mitä suosittelisin.
Mutta jos vahinko on jo tapahtunut, niin en minä automaattisesti pahasti (tai miesopen kanssa pahantahtoiesti) ajattele.
Lähipiirissä oli muuan nuori poika samassa tilanteessa kymmenkunta vuotta sitten ja hyvin asiat ovat heidän kohdallaan soljuneet. Lapsesta on kavsanut reipas ala-koululainen kohtelias, kauniisti käyttäytyvä poika, joka pärjää hyvin koulussa ja harrastaa isänsä kanssa aktiivsietsi useampaa lajia.
Lapsen vanhemmatkin ovat onnistuneete molemmat hankkimaan itselleen ammatin (toinen kaksikin) ja elävät asiallista, normaalia nuoren aikuisen elämää..
Älä siis masennu noista ilkeistä viesteistä - mutta avrustaudu siihen etteivät lähimmät vuodet tule olemaan kovin helppoja.
Onnea vauvasta! - gdgdgdfgdg
Joopa joo. Ja noihin Miesopen hyviin kysymyksiin ei tarvitse vastata. Osoittaa van että kyseessä on trolli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4242556- 581751
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1861684Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2991319Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1401083Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal691020- 871000
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33983Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12947K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali7913