M-kauppa tuli koskariin. Kallista. Eipä ole paljon ilmoitellut tarjouksistaan ja muutenkaan. Taitaa loppua ennenkuin kunnolla aloittikaan!? Vai mitä mieltä olette?
M-kauppa Koskarissa
olenko väärässä
8274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tyypillinen tamperelainen kannustava mielipide. Olisit kiitollinen, että lähinurkilla on edes joku kauppa.
Mistä tiedät missä asun? En asu lähimaillakaan. Ei ole lähinurkillani. Sanoin vain mielipiteeni ja sitähän sinä et voi estää. Suomessa on sananvapaus senkin pösilö!
Mistä tiedät, että M-kauppa ei ole mainostanut itseään lähialueen asukkaille, jos et asu lähimaillakaan? Ei taida M-kaupan kannattaa mainostaa esim. Aamulehdessä. Se on aika kallista.
Uusi kauppa ei voi myydä tuotteita tarjoushinnoilla, kun ei ole normaalihintaa tiedossa.
HÄ? M-kauppoja on ympäri Suomea. Jos ei kauppiaat tiedä normaalihintoja niin huh huh! Eivät ole yhtään tarjousta ilmoittaneet avajaisten jälkeen edes netissä.
Uudella kaupalla tarkoitan sitä, että kyseinen kauppa on uusi juuri tuolla kauppapaikalla. Kun siinä ei ole M-kauppaa ollut aiemmin, niin ei ole olemassa normaalihintaa, josta voisi alennuksen antaa. M-kauppa jossain muualla ei siis määrittele tämän kaupan normaalihintoja.
Aika moni uusi kauppa toki myy tarjoustuotteita mutta se on oikeasti kiellettyä. Kukaan ei tosin varmaankaan estä tuota alennushinnoilla myyntiä.
KKK ja SS mafian Suomeen luomassa, politiikan ylimmältä johdolta alas koko tuotantoketjun läpi ulottuvassa korruptiokartellissa on ulkoisen toimijan hankala toimia.
Jos tukusta myydään yksityiselle ketjulle lihaa kalliimmalla kun mitä KKK ja SS ketjut myyvät ulos, ei siinä pahemmin tarjouksia ole mahdollista tarjota.
Suosittelen vaikka etsimään käsiinsä tämän Hypermarket Nation dokkarin, joka valottaa pienten kauppojen karua arkea:
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/100659-nikinmaen-lahikauppa-ikuistettiin-elokuvaan-–-ohjaaja-lyttaa-jumbon
https://www.facebook.com/hypermarketnation