Suomalaisessa kirjakaupassa kun se promos kirjaansa...
Sain kirjan nimmareilla,voisin myydä sen jollekkin sopivaan hintaan...
Tarjotkaahan ! Lähtö 20€ :
Sain kirjan nimmareilla,voisin myydä sen jollekkin sopivaan hintaan...
Tarjotkaahan ! Lähtö 20€ :
Vastaukset 5
Vanhimmat
maksa sää mulle se 20 ekee niin mä voin ottaa sen kirjan?
En ole kuullutkaan, että Ville Valo olisi kirjan kirjoittanut..
Juho Juntunen - HIM - Synnin Viemää
--------------------------------------------------------------------------------
Synnin Viemää on HIM-yhtyeen elämäkerta, joka kertoo bändin tarinan aivan sen alkuvaiheista aina Euroopan huipulle asti. Väliin mahtuu jos jonkinlaista tapahtumaa ja kriisiä, josta bändin jäsenet pääsevät kukin kertomaan omia näkemyksiään. Pääpaino on kuitenkin, kuten arvattavissa oli, Ville Valossa sekä hänen kommenteissaan. Bändin entisille jäsenille on myös annettu suunvuoro ja nämä tilittivät yllättävän suoraan, kuinka Ville Valon kanssa työskentely oli toisinaan yhtä helvettiä.
Erityisen paljon tarinaa on bändin Euroopan rundista ja sen vaikutuksista yhtyeen jäseniin. Opuksen perusteella voi huoletta sanoa, että koko HIM-yhtyeellä on varsin kieroutunut huumori, sen verran omituisia tarinoita kirjasta löytyy. Juttua kusesta ja muista eritteistä löytyy ärsytykseen asti, onpa mukana paljon iltapäivälehdissä kohua herättänyt Juha Miedon patsaan häpäisy-sarjakuvakin. Levykeräilijöiden mieleen on varmasti kirjan lopussa oleva disografia ja mukaan on yritetty laittaa myös mahdollisimman kattavaa listaa bändin bootlegeista.
Ulkoasultaan Synnin viemää on hieno, kannet ovat todella huolitellut ja tyylikkäät. Kirja sisältää myös runsaasti erilaista kuvamateriaalia. Itse teksti on luettavuudeltaan varsin kevyttä, sujuvaa tekstiä, hauskoja tarinoita ilman turhia ja puuduttavia vuosiluku- ja tilastokikkailuja. Mainosteksti, jossa J.K.Juntusta mainostetaan Suomen parhaana rock-kirjailijana saattaa osua hyvinkin oikeaan, sen verran elävää kerronta on, että se vetää puoleensa myös musiikista vähemmän kiinnostuneita.
mut sen on kirjoittanut Juho Juntunen, eikä se siis ole itse Ville Valon kirja vaan koko HIM:n.
mielummin lähtisin villen kans kaljalle.. mut ehkä sen kaks kymppii voisin siit maksaa. ei sattuis nimmarin mukana olee puhelinnumeroo..?? ;)