Kirjoita adressi, peliautomaatit pois ruokakaupoista yms.
http://www.adressit.com/peliriippuvuus_pois
jaan tätä, joku oli aloittanut tämän.
peliautomaatit pois kaupoista
persikka1
1
194
Vastaukset
- persilja1
Miksi pelit pitäisi saada pois kaupoista? Jos joku on himopelaaja, ei siitä muiden tarvii kärsiä.
Vai, pitäisikö:
- Alkot sulkea, kun joku on paleltunut talvella lumihankeen kossupullon jälkeen?
- Bensa-asemat sulkea, kun joku ajaa kävelijöiden päälle ja tappaa ne?
- Tupakan myynti lopettaa täysin, koska jotkin kuolevat keuhkosyöpään, rajoilla tullimiehet keskittyisivät vain tupakan salakuljettajiin.
- Lenkkitossujen myynti lopettaa, koska moni on juostessa nyrjäyttänyt nilkkansa ja pahimmillaan kaatunut kadulle auton eteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843452
- 771367
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1831363Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401050Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835