Onko tietoa?
Miksi Mikkoska erosi kunnanvaltuustosta?
fe3f3f3
6213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Erosi vai ei päässyt läpi kuntavaaleissa toista kertaa?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Nina_Mikkonen
Erosi
Erosi kirkkovaltuustosta. Kunnanvaltuustossa oli koko kauden.
Nina Mikkonen oli Myrskylän kunnanvaltuustossa kauden 2005–2008 kokoomuslaisena valtuustoedustajana. Hän oli Myrskylän kirkkovaltuustossa mutta erosi kesken kauden kahden vuoden jälkeen.[6]
http://www.myrskyla.fi/uploads/poytakirjat/tekn/2006/26011900.0/htmtxt4.htm Tekninen lautakunta ei yhtynyt parturikampaajan huikeaan aloitteeseen. Ehkä siinä syy?
-- Hän oli Myrskylän k i r k k o valtuustossa mutta erosi kesken kauden kahden vuoden jälkeen.
Selityksiä oli useita ja kaikki kummallisia. Yksi syy oli se ettei kirkon risti näkynyt tarpeeksi hyvin. Siihen olisi Ninan mielestä pitänyt laittaa sähkövalot. Toinen syy oli se klassinen eli että siinä (olemattomassa) firmassa oli niin paljon työtä!! Todellinen syy oletettavasti se ettei laiska nIna jaksanut perehtyä asioihin ja iltaisin kirkolle raahautuminenkin oli ylivoimaista sekä se ettei timppa halunnut olla lastenvahtina. Eli molempien laiskuus ja saamattmuus.
Kunnanvaltuustoon ei tullu uudelleen valituksi. Ei kai saanut muuta kuin epäsopua aikaan sielläkään.
Timon ex Tuire oli sentään Mäntsälän kunnanhallituksessa puheenjohtajana. Pikkusen eri kaliiberiä kuin aggressiivinen, kaikki haukkuva kähisijä.