jossa se myytiin, suojaruukku kyllä? Ajattelin säästää multaa :) jos e istuta sitä kotona uudelleen.
Pärjäisikö pelargonia koko kesän siinä ruukussa
4
130
Vastaukset
- ok.
No, vastaan itse. Eli katsoin ne taimiruukut, ja juuria ei paljon ole, joten annan olla niissä ruukuissansa ja laitan suojaruukkuun vain. Tietty täytyy sitä multaa lannoittaa sitten kasteluveden mukana.
- piipariipa
joo, niinkuin itse vastasit, voit pitää sen myyntiruukussa jos lannoitat hyvin. Ei se pieni multamäärä ole muuta kuin alusta, jossa kasvi pysyy pystyssä, lannoitteet tarvitaan tai kukinta loppuu.
- ei mullanrahtaamista
Hyvin pärjää ostoruukussa. Lopetin pari kesää sitten mullan rahtaamisen ja istutussotkujen siivoamisen. Säästyy myös rahaa. Laitan kukat suojaruukkuihin tai laatikoihin parvekkeelle (paahteinen parveke). Ostin hyvää lannoitetta ja hyvin ovat pelakat ja muut paahteisen paikan kukat rehevöityneet ja kukkineet runsaasti.
- nytnappaa
Hyvä tietää!Kiitos!
Hieman on ottanut päähän (ja selkään) raahata multaa kaupasta (ei autoa) kolmanteen kerrokseen ilman hissiä.
Nyt jääpi myös isot sotkut pois,hurraa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083