Olen n. kuukauden ajan lyönyt vetoa tennisotteluiden voittajasta livenä, eli kun ottelu on jo käynnistynyt. Nyt on vajaa sata peliä veikattuna, ja palautusprosentti oli eilisen jälkeen tasan 105%. Minulla on tietynlainen systeemi, jolla veikkaan otteluita. Pidän myös kirjaa siitä, miten otteluissa on käynyt, ja siitä lasken prosentit.
Kysynkin pitempään vedonlyöntiä harrastaneilta, joko tässä vaiheessa voisi alkaa luottaa omaan systeemiin? Vai tarvitaanko ensin esim. 1000 ottelua?
Innostuin talvella tästä vedonlyönnistä, erilaisia kokeiluja tuli tehtyä n. 500 ottelun verran ennen kuin nykyinen systeemi löytyi. Edellisissä kokeiluissa oltiin aina jonkin aikaa reilustikin siellä 100% päällä, mutta sitten vaan vähitellen pudottiin sadan alle.
Joko voisin luottaa systeemiini?
3
160
Vastaukset
- salolainen1
Ihan ok.
Jos on vain ,kaksi tulosvaihtoehtoa 1 ja 2 ja molempien kerroin ...esm
1 2.00 ja 2 2.10
Ei tossa paljon hävitä voi. Se on kolikonheittoa =)
Eriasia on ,millä panoksella pelaa.Itse en jaksais loputonta kolikonheittoa.
kertoimella 2.00.En ainakaan pienellä panoksella.kuolema tulis ennekuin,olis
10.000 tai 20.000 euroa kasassa. - juhyuu
sata vetoa on vielä todella pieni määrä... voi kai tuota pienemmällä panoksella kokeilla mutta tuo tulos voi olla siis täysin tuuria.
Kannattaa muistaa että sun täytyy myös kehittää tätä systeemiä koko ajan. Markkina kehittyy jatkuvasti ja jos systeemisi tuottaa tänään niin kuukauden päästä markkina on voinut ajaa jo ohi
Mutta hieno startti joka tapauksessa :) - Pikkasen viellä
Sata kappaletta on tosiaankin vähän, Ja 105 % taas niin lähellä 100, että saattaa mahtua keskihajonnan puitteisiin. Ja Been there, Done That, olin parhaimillani voitolla 135 %, mutta tällä hetkellä mennään 80 % paikkeilla. vetoja on noin 550 kappaletta. Joten vaihtelua löytyy, mutta tässä vaiheessa karsitaan jyvät akanoista. Jokaiselle, siis aivan jokaiselle tulee voitto JA tappioputkia pitkässä juoksussa. Olet kuitenkin oikealla polulla, sulla on systeemi ja pidät kirjaa. Muista kassan hallinta ja ainoa tapa tehdä voittoja on löytää ylikertoimet. Kellyn panostus ja kylmää päätä, niin siitä lähtee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512