Suositelkaa etelä-pohjanmaan tai pohjanmaan alueelta kasvattajaa. Tarkoitus olisi hankkia saksanpaimenkoira lähiaikoina.
Etelä-Pohjanmaalta tai Pohjanmaalta
8
1294
Vastaukset
- Vaikka kuinka
Käy tsekkaan SPL:n sivuilta kasvattajalista,siletä löytyy..
- koira ei kasvattaja
Ennen valittiin koira vanhempien perusteella, ei kasvattajan asuinpaikan.
- Vaikka kuinka
Sieltä niitä kasvattajilta vanhempiakin löytyy,mistäpä muualta,tarvii vaan valita oikea yhdistelmästä pennun itselleen haluaa.
Vaan meinaatko että kotikasvatteissa on ne hyvät koirat? ( nim. koira ei kasvattaja) - et niinku tiedä
Vaikka kuinka kirjoitti:
Sieltä niitä kasvattajilta vanhempiakin löytyy,mistäpä muualta,tarvii vaan valita oikea yhdistelmästä pennun itselleen haluaa.
Vaan meinaatko että kotikasvatteissa on ne hyvät koirat? ( nim. koira ei kasvattaja)Mikä on "kotikasvatti"???
- Vaikka kuinka
Sellainen joka ei ole kasvanut kennelissä,elikkäs penikoinut kotona,yksityisellä.
Jossa ei tehtailla.
Miksi niitä nyt halutaankin sanoa. - 515
royal coctail, demants, wild dreams ja ylihärmässä oli muistaakseni joku samantasoisia koiria kasvattava.
Tällä palstalla kyselevä varmaan hakee yllämainittujen kennelien tapaisia koiria, sil vous plait.
Jos ihan vakavissaan haluaa harrastaa niin kannattaa varmaan ottaa oman alueen spl-alaosastoon yhteyttä, seurata treenejä ja kysellä kokeneilta harrastajilta vinkkejä sopivan kasvattajan löytämiseksi. - keisari10
Älä nyt ainakaan mistään alaosastosta mene kyselemään, eihän ne suosittele mitään muuta kuin tsekkiläisiä purupeikkoja, käytä järkeesi. AIka hyviä peruskoiria tulee PlatinumShepherd tai EasyChoice -kasvattajilta.
- ota selvää
Ei sua ainakaan koiratietäjäks voi kehua. Haukut tsekit purupeikoiks ja seutaavassa lauseessa kehut platinum shepherdiä. Siinä yks niitä "kasvattajia", jotka vois heti lopettaa päämäärätiedottoman pentutehtailun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061