Vaikka Citikka on semmoinen marginaalimerkki, niin kylläpä tänne kovasti tulee negatiivistä palautetta. Mistähän se johtuu? Tietenkin entisiltä Citikan omistajilta kun muistot on niin katkeria,että harmittaa vielläkin, vaikka jo vuosia kulunut kun romusta pääsi eroon hirvittävällä tappiolla.
Suosituilla merkeillä on tietysti aina omat hörhönsä, psykopaatit, mutta että tämmöiselläkin lillukka merkillä palautetta riittää. Ei foordilla ei nissanilla ei opelilla ei mazdalla niinkuin täällä merkkiä haukkujia riittää.
Suosituilla merkeillä on tietysti aina omat hörhönsä, psykopaatit, mutta että tämmöiselläkin lillukka merkillä palautetta riittää. Ei foordilla ei nissanilla ei opelilla ei mazdalla niinkuin täällä merkkiä haukkujia riittää.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Täällä provoilevat noin 100% sellaiset, joilla ei mitään kokemusta Citikoista ole. Sehän jo näkyy kirjoituksissakin.
Jos joku pettynyt Citikkaansa, niin varmaan hänkin voi täällä pettymystään purkaa. Niitä on kuitenkin aika vähän. Kirjoitusten perusteella ei montaakaan.
Jos on tietoa/kokemusta, niin kykenee yksilöimäänkin mahdollisia vikoja. Näinhän ei provojen kirjoituksissa luonnollisestikaan tehdä.
Muutama merkki Suomessa on joutunut näiden kestoprovoilijoiden kohteeksi: ainakin Audi, Skoda ja Citröen, varmaan on muitakin. Minä vain en juuri muita lue, kun oma aktiivinen 'autokantani ' rajoittuu lähinnä näihin.
Joskus tulee käytyä myös edellisten merkkien palstalla, mutta ne ovat vielä merkkejä, joita kestoprovoilijat eivät ole keksineet samassa määrin.
Audin, Skodan ja Citikan osalta ihan samat tekniset ongelmat, yhtä 'tyhmät' ihmiset, homot, sosiaalitapaukset, osaamattomat kaaharit, yms provojen mukaan ovat hankkineet näitä merkkejä.