Vähän vanhempia..

Roakuurilla

Onkohan tälle palstalle eksynyt kukaan vanhempi immeinen, joka olisi nyt vanhemmalla iällä vielä ottanut Roakuurin?

4

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 60 kg keiju

      Sain 51-vuotiaana isotretinoiini-kuurin ruusufinnin hoitoon. Alussa 10 mg/pv 100 päivän ajan. Ei auttanut tarpeeksi ja kuuri jatkuu nyt 20 mg:lla päivässä.
      Varsinaisessa aknessa annostus on suurempi.

      • Roakuurilla

        Varoitteliko lääkäri jotenkin, kun ikää on enempi? Siis voiko vanhemmalla iällä olla lääke jotenkin haitallisempi? Saitko minkälaisia sivuoireita?


    • 60 kg keiju

      Ei varoitellut, eikä tullut ilmi sitäkään, että se olisi haitallisempi tässä iässä. Vouhkasivat kyllä turhankin paljon siitä, että varmastiko on raskauden mahdollisuus poissuljettu...Siis sekä lääkäri että apteekin henkilökunta...

      Huulien kuivuminen on merkittävin haittavaikutus. Pari kertaa on ollut pientä nenäverenvuotoa, jota on ollut muuten viimeksi lapsena.

      • roakuurilla

        Kävin myös hakemassa kuurin ja kovasti pelkäsi raskaaksi tuloa. Yritin kovasti sanoa, että enhän minä nyt enää tässä iässä, mutta ei rauhoittunut kuin vasta sitten, kun sanoin että on steriloitu.

        Kiva, ettei pahempia sivuoireita. On nyt levollisempi olo syödä tätä kuuria, kun tiedän että on muitakin vanhempia ihmisiä, jotka on tätä lääkettä käyttäny.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2166
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1757
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      115
      1591
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1306
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      47
      990
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      905
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      817
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      793
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      60
      778
    Aihe